Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az asztali gépem nem kapcsol...

Az asztali gépem nem kapcsol be. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Többször próbáltam. Egyszer 3 sípolás, szünet, 1 sípolás, utána kihagyás és ismétlődik. Utána kikapcsoltam és újra próbáltam bekapcsolni, akkor semmi sípolás. Harmadszor is próbáltam, akkor 1 csippanás ismétlődik. Tapasztalt valaki ilyet?

2022. okt. 8. 00:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Külön sem mennek. Most már sípolás sincs.
2022. okt. 8. 00:46
 12/19 anonim ***** válasza:

Tedd vissza mindkettőt.

Vegyél le minden mást (pl. winchesterek) és nézd meg úgy.

2022. okt. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Az egyikkel most sikerült elindítani. Eddig az első és a harmadik helyen voltak a memóriák. Most az egyiket betettem a második helyre és elindult. Az eredeti helyükön nem akarnak már működni.

Van ilyen, hogy a memóriacsatlakozók spontán tönkremennek?

2022. okt. 8. 00:57
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted?

Azok örökké élnek?

Van.

2022. okt. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy semmi nem működik örökké, de új korától kezdve csak egyszer voltak cserélve a memóriák. Amikor a két memóriát nagyobbra cseréltem. Semmilyen külső hatás nem érte a memóriák foglalatait. A takarítását is óvatosan csináltam év elején. Távolról fújatom ki a port házi kompresszorral. Utána működött mostanáig. Most két memóriafoglalattal mínuszban vagyok. Még jó, hogy van másik két hely.
2022. okt. 8. 01:21
 16/19 MGéza ***** válasza:
100%
Attól hogy nem éri külső hatás, még öregszik. Egyébként az alaplapon, valamelyik foglalat mellet vagy máshol, de ott szokott lenni a típusa. Azt olvasd le, az alapján keresd. Gondolom menni fog, hiszen szétszedted.
2022. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ezek szerint valami 1155-ös alaplap lehet. Az azért az még nem olyan régi, hogy az Asusnál ne lenne meg a kézikönyve. Ennél régebbi alaplapok kézikönyvét is találtam már meg a gyártó honlapján. Nekem is volt már 4 1155-ös alaplapom, mindegyik kézikönyve a mai napig letölthető.

Ott kell, hogy legyen a pontos típusa valahol az Asus felirat környékén, jellemzően alatta. Egyébként a kézikönyvek általában nem tartalmazzák a bios hibakódokat. Ezekre a bios gyártójának ismeretében külön kell rákeresni.

2022. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Most már mindegy. Megjavítottam a memóriák áttételével. Elhatároztam, hogy veszek egy új gépet. Mielőtt a még jó memóriahelyek is tönkre mennének. Úgyis régi már.
2022. okt. 8. 13:39
 19/19 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a segítséget. Most legalább még kihúzza a régi gép az új összerakásáig.
2022. okt. 8. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!