Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy M.2 SSD-t beleteszek a...

Ha egy M.2 SSD-t beleteszek a gépbe, akkor miért nem ismeri fel a 3.5-ös SATA-s merevlemezt a gép, a BIOS sem ismeri fel, milyen megoldás van erre?

Figyelt kérdés
2022. okt. 11. 14:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, mert külső 3.5-ös HDD tokot sem találok sehol...
2022. okt. 11. 14:00
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
AZ alaplap kézikönyvében mit olvastál az m2 és sata portok viszonyáról?
2022. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. okt. 11. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

#3: Mert - mint utalt rá a #2-es hozzászóló - összefügghet (például az M.2-es interfész SATA portja meg van osztva az adott alaplapi SATA-porttal).


Jó lenne tudni az alaplap típusát, illetve hogy melyik alaplapi portra milyen háttértárakat (SSD, HDD) teszel.

2022. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Mert ha sata interfészes m.2-t dugsz, akkor a sávot az egyik sata csatlakozótól szokta elvenni.


Elég valószínű, hogy másik csatlakozóba kell dugnod a merevlemezt, és ez megoldja (általában párosával vannak a sata csatik, és egy párt tilt le a befoglalt m.2)


De ez le van írva a kézikönyvben is, csak olvasd már el!

2022. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jólvan utánanézek, ennyit szenvedni, istenem...csak egy SATA -> USB 3.2 kábel kellene, de nem tudom hol kaphatok még ma!
2022. okt. 11. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha BP-i vagy akkor kb barmelik nagyobb info áruházban.
2022. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
érdi vagyok sajnos, vettem egy 2.5-ös SATA-s tokot ide, de nem műxik, hibakódot ír a Windows 10, megcseréltem, de egyiket sem ismeri már fel így...
2022. okt. 11. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!