Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van erre valami megoldás?...

Van erre valami megoldás? Esetleg RAID-del megvalósítható lenne?

Figyelt kérdés
Megnéztem az 1,5 éves SSD-m állapotát, 50%-ot ír rá jelenleg, és kb 250 nap élettartam, nem tudom mennyire lehet ebben bízni, de nem is ez a lényeg, van még 3 HDD a gépben, és valamelyiket hajlandó lennék leformázni, ha esetleg meg lehetne azt valósítani, valamiféleképpen, hogy ami most van az SSD-n azt minden átmásolni a HDD-re és utána ami az SSD-re kerül azt automatikusan írja a HDD-re is. És ha netalán tönkremenne az SSD akkor a HDD-ről belehessen Bootolni a gépet.

2021. febr. 8. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
A RAID 1 tud két lemez közötti tükrözést, de nem hinném, hogy ez bootnál használható. Az SSD-n nincs laozófájl ugye és a töredezettségmentesítés is ki van kapcsolva? Ezek ugyanis felesleges írások, amik amortizálják a meghajtót.
2021. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
*lapozófájl (virtuális memória)
2021. febr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon benéztél..

A raid nem erre való, nincs is rá szükséged.

2021. febr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
De, a raid ilyet is tud
2021. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1. Ennek a 2 dolognak hol tudok tüzetesebben utánanézni?

+Akkor a tükrözés része megoldható? A bootról akkor lemondok az nem is olyan fontos csak az adatok maradjanak meg.

2021. febr. 8. 14:32
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen a raidnek több féle módja van.


A RAID 1 eljárás alapja az adatok tükrözése (disk mirroring), azaz az információk egyidejű tárolása a tömb minden elemén. A kapott logikai lemez a tömb legkisebb elemével lesz egyenlő méretű. Az adatok olvasása párhuzamosan történik a diszkekről, felgyorsítván az olvasás sebességét; az írás normál sebességgel, párhuzamosan történik a meghajtókon. Az eljárás igen jó hibavédelmet biztosít, bármely meghajtó meghibásodása esetén folytatódhat a működés. A RAID 1 önmagában nem használja a csíkokra bontás módszerét.


Még gyorsabb is lesz, de hogy pontosan mi kell hozzá, hogy kell megcsinálni azt nem tudom.

2021. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az alaplapod doksijában nézd meg, hogyan kell beállítani rajta a RAID-et. Nyilván tudod, de ha nincs meg, akkor is eléred a gyártó honlapján.
2021. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja, hogy a lapozófájl és a töredezettségmentesítésre kérdeztél! A lapozófájl a Speciális rendszerbeállítások, Speciális fül, onnan már meglesz. Az SSD-n ne legyen beállítva, legyen másik meghajtón. A töredezettségmentesítést meg a lemez -> tulajdonságok -> eszközök -> optimalizálás alatt találod.
2021. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#5 - Felejtsd el.

Még nem láttam épeszű embert aki egy gyors ssd-vel kötött párba (raidbe) egy lassú hdd-t.

(Ezzel ledegradálva a sebességet a hdd szintjére)


Adatmentés ott van beépítve a win10 ben, beállítod hogy automatikusan óránként mentsen hddre azt kész..

2021. febr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A lapozófile is, a temp is az ssd-n legyen!!!


Nem kell azt pátyolgatni.

Régi 60GB-nál kisebb ssd-k esetén volt ez divat, de idejét múlt. A win10-en semmit sem kell (el)állítgatni ssd miatt.

2021. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!