Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop tölthető usb-c vel?...

Laptop tölthető usb-c vel? Létezik laptop power bank?

Figyelt kérdés

Van egy MSI leopard gp65 laptopom amin van USB-c. Hallottam, hogy erről valahogy lehet laptopot tölteni, ha ez igaz akkor gondolom power bank is van hozzá. Nem találtam neten, fogalmam sincs, hogy ez a laptop támogatja-e ezt.


A laptop töltőn ez a sor található : DC output: 19.5V 11.8A 230W

Szóval, egy powerbank-al amin van 19,5V-os kimenet tölthető?

Vagy laptop powerbank csak az usb-c keresztül működik?

Pl Egy power bankkal ami nagy áramot tud leadni a nagy teljesítményért, mert a feszültségen nem lehet variálni az 5V szabvány miatt, és az 5V a laptopba lesz átalakitva magasabb feszültséggé?


2022. okt. 13. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Max akkor tudsz USB Type-C-n tölteni, ha a laptop úgy van kialakítva, hogy Type-C-vel is lehessen tölteni. A tied nem.
2022. okt. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eltekintve a te laptopoddól, igen, megoldható. Amennyiben a laptop olyan hogy lehet C-n tölteni, akkor powerbankról is, amennyiben az támogatja a PD azaz Power Delivery-t. És akkor is érdemes megnézni mennyivel tud tölteni, mert 20W-al hiába töltöd, ha többet használ a gép, és töltés közben is merül (persze igaz hogy legalább lassabban). De vannak 60+W-osak, amikkel simán lehet tölteni a laptopot.


A tiéden is van USB-C, de nem tudom hogy töltésre használható-e. #1 alapján nem.

2022. okt. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. A powerbank, az powerbank. Nincs külön laptop powerbank és mobiltelefon powerbank. A powerbank azt tölti, amit rácsatlakoztatsz

2. Nincs 19.5 voltos powerbank. Mivel a powerbankok usb-sek, standard USB feszültségen üzemelnek, tehát 5 volton, USB-PD gyorstöltés esetén 9 v

3. Az USB-C port ezen a laptopon csak normál USB portként működik, tehát nem fogad töltést, csak perifériákat tudsz csatlakoztatni

2022. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Van laptop powerbank.

Ugy hivjak hogy generator. Benzin kell bele, hangos, füstöl, de alig 25-30x nehezebb a laptopnal.

2022. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Az nem powerbank. Ha már 230V powerbankra gondolsz, az a Jackery.
2022. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
[link] Ez pl 20 voltos
2022. okt. 18. 14:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, a géptől függ, hogy enged-e USB-C töltést, vagy nem. Az Apple jó pár éve teljesen átállt USB-C töltésre. Egy időben csak így lehetett tölteni a laptopjaikat. Mióta visszahozták újra a MagSafe-t, azóta nem muszáj így tölteni, de továbbra is lehet minden laptopjukat így tölteni. A többi gyártónál készülékenként eltér, hogy csak így, USB-C mellett saját töltő csatlakozással is, vagy USB-C töltéssel egyáltalán nem működnek.


Az minden gépnél nagyon fontos, hogy mekkora töltési teljesítményt igényel a gép, mert ha kevesebb áramot ad le a töltő, akkor a töltés lassabb és kevésbé hatékony. Én töltöttem már USB-C laptopot, aminek a saját gyári tápja 60W normál szabvány 5V-os telefon töltővel, mert csak az volt kéznél. Használni nem lehetett vele a laptopot, mert több áramot használt a működése, mint amennyit a töltő biztosítani tudott. Nem is jelzett egyáltalán töltést.

Viszont miután lemerült, én bedugva hagytam, mert veszíteni valóm nincs vele és másnapra sikerült a kis teljesítményű telefon töltőnek is fellihegnie az akkut 100%-ra, így másnap újra tudtam használni.


Létezik olyan PowerBank, amin 110/220V csatlakozó is van - rendes fali konnektor és bármilyen elektronikus készüléket képes működtetni. Persze a PowerBank leadott teljesítménye itt is fontos, mert ha nincs elég nagy kimenő teljesítménye, hogy tölteni tudja a laptopot, akkor ugyanúgy nem fog működni róla a laptopod, legfeljebb nagyon lassan tölteni kikapcsolt állapotban.


Ezek a 220V csatlakozós PowerBankek általában jóval nagyobbak az egyszerű zseb PowerBanknél, hiszen akku kapacitásban is nagynak kell lennie, meg maga a fali konnektor is eleve sok helyet foglal az eszközön.

Legtöbb esetben ezeket inkább nagyobb kézitáska, szerszámos láda méretben szokták készíteni, mert inkább autóba, kemping tartozékként szánják, hogy egy nyaralásra több napra tudj áramot magaddal vinni mindenféle eszközökhöz.


De léteznek ezeknél viszonylag kisebb, termosz, vastag könyv méretű hordozhatóbb darabok is, amik zsebben már nem, de egy laptop táskában hordozható méretűek, mint pl. ez is:

[link]

2023. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!