Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook: Asus, Dell, Acer...

Notebook: Asus, Dell, Acer vagy Lenovo a jobb minőségű olcsóbb árfekvésben?

Figyelt kérdés

Az olcsóbb notebook-ok közül (nagyjából olyan 260 ezer Ft értékig bezárólag) melyik gyártó milyen szériája képvisel jobb minőséget (anyaghasználat szempontjából)?

Tartósabb, nem annyira hajlékony, tovább bírja esetleg garanciaidő is több?

Dell Vostro, Asus Vivo/Zen, Acer Swift, Lenovo Ideapad stb?



2022. okt. 13. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A felsoroltak azonos szinten vannak ha az anyaghasználatot nézzük vagy, hogy melyik milyen konstrukció
2022. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pár tízezerért az árhoz hozzászámítva nem tudok jobbat kapni?

290 felett kicsivel?

2022. okt. 13. 11:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan mire szeretnéd használni? :)
2022. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Itthoni használatra, netezés, böngészés, virtualizáció, hordozni is szeretném biztonságosan.

A képernyő felbontása nem számít.

Az anyaghasználatot a hordozásra értettem: van egy régi masszív notebook-om, bár több mint 10 éves, de "még mindig működik", jó a zsanér, nem hajlott el, nem romlott el...

Nem szeretném, hogy pl. felnyitom a tetejét, elhajol, zsanér elpattan...

2022. okt. 13. 14:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy Lenovo Thinkbook G3 14-em van. A páromnak nagyon jó áron találtam egy Lenovo IdeaPad 5-öt, 350€ volt. Mindkettő alumínium, mindkettő IPS kijelzős. Nem bántam meg egyiket sem.
2022. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy felújított Thinkpadom van, nem nehéz, de jó erős házzal, ez tíz év múlva is laptop lesz. Lenovo Thinkpad x260. És nekem magyarázhat mindenki, hogy ez vagy az a 350 ezer ft-os csilivili, jaj de cuki milyen jó, ha aztán fél év után vihetem a szervizbe! ÉS EZ A mai laptopok nagy részénél benne van a pakliban.
2022. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Asus
2022. okt. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Régi Asus K52 gépem van, ami elég masszív - még most sincs semmi baja egyetlen alkatrészének sem, csak "az idő járt el felette" és lassú.

Azért voltam bizonytalan hogy "manapság mire számítsak" minőség és anyaghasználat szempontjából.

2022. okt. 16. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Négyszázezer forintos laptop újonnan már lehet jó, na de azalatt a minőség?! Nincs arányban az ár és a minőség, ha lapos, akkor a kis súly a minőség rovására megy. Ha naponta viszed mindenhová, akkor a ház minősége is fontos stb. Egyszóval a mai laptopok egy része minőségben eléggé megkérdőjelezhető.
2022. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!