Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA-DVI átalakító ronthatja a...

VGA-DVI átalakító ronthatja a felbontást?

Figyelt kérdés
Vettem egy új gépet és egy Vga-DVI átalakítót, mert nem volt a gépen vga-f. Felraktam a linuxot, de nagyon gyenge a felbontás 1024*768 a legnagyobb, a Linux nem talál új driver frissítést, a hivatalos oldalon csak Windows hoz vannak driver frissítések. Létezik az hogy az átalakító miatt nem jobb a felbontás és inkább egy rendes kábel kéne neki? Vagy 2022-ben létezik olyan hogy egy géphez nincs rendes frissítés?

2022. okt. 16. 19:48
 1/8 fersk ***** válasza:
52%
Milyen GPU? Monitor? Játszani akarsz?
2022. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok játszani, csak netezésre, még egyszerűbb dolgokra kell. Most nem tudom megnézni a monitort valami Fujitsu, de a régi rosszabb géppel jobb volt a felbontás, az új gép aminél kicsi felbontás fujitsu esprimo p910.
2022. okt. 16. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk korabeli fujitsu gép van, csak a fekvő házas változat. Minden gond nélkül megy a dvi-dsub átalakítás, mert itt passzív átalakító van, tehát nem csinál semmit sem a jellel, nem alakítja-konvertálja, azaz a DVI analóg jelét köti át egyszerűen a dsub csatlakozó formátumra.


Tehát a problémád szoftveres.

A linuxot nem értem rajta, mivel ezek a gépek mind W7-tel érkeztek, amik ingyen frissíthetőek W10-re. Normális helyeken ezeket mind ingyen W10-zel adják el, én is így jutottam hozzá, használt cégesként. És tökéletes a gép a W10-zel. SSD mellett reszponzív, netezgetéshez 8GB RAM is elegendő. Én 35 ezerből oldottam meg tavaly ezt a vételt. Problémamentes azóta is.

2022. okt. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Milyen grafikus kártya?

Milyen Linux?

ha valahonnan tudsz szerezni VGA monitort, érdemes lenne azzal is kipróbálni. Vagy ha van más port is a grafikus kártyán.

2022. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1

a monitor: Fujitsu L19T-1


#3

vannak helyek, ahol választható a windows, és minek fizessek érte, ha a linux ingyen van, és húsz év alatt még egy gépnél sem voltak kompatibilitási problémáim?



#4

Mesa DRI Intel® HD Graphics 2500 (IVB GT1)


Linux Mint 20.3 Una 64-bit


A monitor az VGA, nincs is rajta más, az alaplapon DVI-I és DisplayPort kimenetek vannak, illetve van egy vga-m is, az hivatalosan nem szerepelt a terméklapon, de ahogy belenéztem, mintha az is be lett volna kötve. lehet megpróbálok egy másik linuxot, vagy a vga-n keresztül összekötni, végső esetben veszek egy windost.

2022. okt. 17. 13:58
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
A monitor mennyit tud? Melyik driver van a gpu-hoz? Az intel nem ad külön drivert, elvileg az i915 kell neked, ezek elég rendszeresen frissülnek.
2022. okt. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A linuxot most már elengedem, de ő nem enged.A hivatalos win 10 lemezképet usbről nem tudom telepíteni, hiába van a biosban beállítva, nem áll meg bootolni. Jogtiszta, aktivált win7 ről nem tudok 10-re lépni, mert nincs net. kipróbáltam az összes háló drivert, minden eszköz megfelelően működik csak csatlakozás után nincs csatlakozás, mintha rossz lenne a jelszó, de nyilván ellenőriztem ezerszer. Mobilnetet rárakva usb-n egyszer sikerült lehúzni a win 10 Creation toolt, de működni már az sem tudott. A laptopon is Linux van, nincs olyan profi lemezképíró, mint a rufus, csak a fájlrendszert tudtam változtatni, de egyik sem volt jó. Jelen állás szerint Linux alatt nem tudok olyan win 10 lemezképet írni, ami működne.Holnap kipróbálok néhány warezt hátha azok megálllnak bootolni
2022. okt. 18. 20:30
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

Ne engedd el.

Amúgy a dd-nél jobb lemezképíró tool nincsen.

2022. okt. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!