Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van itt valaki akinek van...

Van itt valaki akinek van tapasztalata HDMI-VGA vagy Displayport-VGA aktív átalakítóval? Full HD-s monitoron mennyire észrevehető a kép romlása és az input lag főleg játékok miatt kérdezem?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy GTX 1080-at ami ugye már nem ad analóg jelet viszont a monitoromon ami egy 21.5 colos 1080p-s LG csak VGA csatlakozó van, de 1-2 évig még nem igazán terveztem új monitort is venni.

2018. szept. 29. 18:52
 1/6 anonim válasza:
Nem lesz jo. Vegyel monitort. Nekem is ez volt.
2018. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne jó?

FullHD-t még éppen lehet. 4k-t persze már D-subon nem.


Én csak 1440*900-at használtam így, tökéletesen ment. 4 konverterből 3, 1 valamiért nem. De az az egy meg más kártyával és monitorral ment, tehát hibás nem volt.


Annyira készülj fel hogy sötétebbek lesznek a színek, mint pl a Samsung AMOLED kijelzője telefonoknál vs egy "sima" ips kijelző. Windowsban majd picit tudod szabályozni, de teljesen "régi" nem lesz, de amúgy szerintem zavaró sem ha beállítod. (aki nem tudja milyen átalakító nélkül, az azt hinné ilyen alapból a monitor)

Fényerővel, ill. gammával kell játszadozni majd a kiejelző kalibrálása menüpontban Win10-en.

2018. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:

Mindenki abból főz amije van, ezen kívül a te pénzed és a te döntésed, de egy 200+ ezres kártyához ne akarj 15 ezret érő monitort használni.


Ha nagyon kiköltekeztél, akkor vegyél használtan valami 22-24" méretű modern monitort a pardveraprón, amin van digitális bemenet.

2018. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 2-es és te milyen átalakítókat vettél esetleg be tudod linkelni? Vagy legalább hogy milyen árban voltak? Mert azt olvastam azért az sem mind1 milyen minőségű a cucc.
2018. szept. 29. 19:32
 5/6 A kérdező kommentje:
"Csak" 170 volt amúgy :P de szerintem az lesz, hogy megnézem majd egy konverterrel ami lehetőleg nem a leggagyibb fajta, hogy milyen a dolog, aztán ha nagyon rossz akkor inkább már nézek egy olcsóbb 1440p-s monitort ami jobban dukálna ehhez a vga-hoz.
2018. szept. 29. 19:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Kína ~1-2 hónap

[link]


Olasz ~1-2 hét

[link]


Magyar (kövi munkanap)

[link]


Ill. nekem ez nem működött a gépemmel (1080 g1 gaming), de más gépben ment amikor odaadtam valakinek.

[link]

2018. szept. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!