Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Másnak... is van amd chipsetes...

Másnak... is van amd chipsetes alaplappal usb problémája?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgattam külföldi oldalakat s sokan panaszkodnak.Nekem eddig rendben működött vagy egy 2 héttel ezelőttig aztán elkezdte azt játszani,hogy hangkártya nem működik rögtön az usb csatlakozásról.Aztán tűrtem egy ideig befrissítettem a biost a legfrissebbre mert elméletileg hibákat javít egy ideig jobb lett most meg olyat csinál,hogy usb 2 portra usb 3 pendrájvot dugok semmi de usb 2 pendrájvot megnyitja viszont az usb 3 portok jól működnek.De a hangkártyát hiába dugom usb 3 portra akkor se kap áramot viszont más gépen meg jól működik.Nem rossz az amd de már bánom nem intelt vettem.

2022. okt. 20. 10:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és az a fura a hangkártya is működik de majd valamikor 10 perc múlva ha kap áramot és hirtelen hangerőszabályzónál azt látom van hang.
2022. okt. 20. 10:52
 2/12 anonim ***** válasza:
Annyi energiát zabál az usb3 hangkártyád hogy azt a usb2 port letiltja.
2022. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A hangkártyám egy asus xonar U5 és usb1 és usb2 kompatibilis kapcsoló van rajta.Viszont a feltevésed két dolog miatt hülyeség egy külföldi fórumokon is panaszkodnak az usb dologra amd fronton kettő meg írtam,hogy usb2 re dugva usb3 pendrájv nem működik de ha usb2 re usb2 pendrájvot dugok az rögtön működik viszont pár héttel ezelőtt ez nem így volt mert minden működött minden porton.
2022. okt. 20. 11:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez ismert probléma néhány AMD chipsetnél. Ha az új bios és a driverek nem segítenek jelezd a lap gyártójának, hátha fordítanak erre is időt.
2022. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem nincs problémám. Igaz nemis telepítettem semmilyen chipset v usb drivert.

A kompozitot kivéve mindegyiket idei vagy tavalyi Microsoft driver vezérli (a kivétel is microsoftos csak 2006-os).

[link]

2022. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

X570 lap Ryzen 5 5600-al és úgyan nem túl régóta van meg kb 3 hónapja de eddig semmi gond nem volt pedig jó pár dolog van bedugva


Nyomtató, Razer kontroller, egér, billentyűzet, monitorom beépített USB hubja és egy mikrofon is de eddig sose volt semmi. Idén nyáron kiadott BIOS verió van az alaplapon szóval lehet ezért jó minden.

2022. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5/


Eddig én se telepítettem de most megpróbáltam de ugyan úgy kalap.... És ez pár hete jelentkezett.

2022. okt. 20. 18:55
 8/12 A kérdező kommentje:

6/


Vagy szerencséd van mert nekem régebbi bios volt és jól működött minden kb vagy 3 héttel ezelőttig.Gondoltam felrakom a legújabb biost de semmi változás.Kételkedem már,hogy a hangkártya lenne a ludas mert más gépen elsőre működik és ahogy leírtam fura lett az usb portok működése az usb2 csak usb2 pendrájval működik usb3-mal már nem az usb 3 meg usb2 vel is viszont a hangkártyával akkor is gondja van ha usb3 ra dugom kb 5-10 perc mire kattan egyet a hangfal és megérkezik a delej a hangkártyába.

2022. okt. 20. 18:58
 9/12 A kérdező kommentje:
Jaegyébként nekem msi B550 A-pro alaplap és ryzen 7 3700X procim van.
2022. okt. 20. 18:59
 10/12 A kérdező kommentje:

5/


Chipset driver felrakása után nekem is kb így néz ki az usb az eszközkezelőben.Most a biosban állítgattam egy két dolgot hirtelen indulásnál elindult a hangkártya de nyugtával a napot....

2022. okt. 20. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!