Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Steam Deck vásárlása, vagy...

Steam Deck vásárlása, vagy gaming PC építése a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

Van PS5-öm, viszont csomó régebbi PC játékot szeretnék kijátszani, amikre korábban nem volt lehetőségem. Van egy laptopom, ami az internetezési és Photoshop/lightroom igényeimet lefedi, és azon gondolkoztam, hogy PC vagy Steam Deck lenne jobb?


Hordozhatóság nem annyira szempont, kocsival járok dolgozni, ha nyaralni megyek, oda nem viszem. Viszont az nem lenne hátrány, hogy nem foglalná a helyet a lakásban még egy asztal, amin egy számítógép van. Plusz sokkal olcsobb egy SD, mint egy komplett PC, asztallal, székkel, perifériákkal.


Viszont így, hogy nem hordoznám, azon kívül, hogy az ágyban vagy a kanapén tudok játszani, sok előnyt nem nyújt egy PC-vel szemben, amin mindent meg lehet csinálni, amit a Decken, viszont jobb grafikával tudnám futtatni az adott esetben moddolt játékokat. És a jövőben kijövő játékok biztosan kellően jó teljesítménnyel tudnak futni.


Bárkinek van tapasztalata, szívesen fogadom. Köszönöm.



2022. okt. 21. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

A Steam Deck egy abszolút rétegtermék, fogalmam sincs, hogy beváltotta-e a hozzáfűzött reményeket, de ha bukta lesz belőle, akkor a támogatása sem fog sokáig tartani. Már ez alapból elriasztana engem.

Ahogy nézem, a legolcsóbb verziója gyakorlatilag használhatatlanul kicsike tárhellyel rendelkezik. A közepes forintra átszámolva (gondolom ÁFA nélkül) 220-230 ezer. Ha ez tényleg ÁFA nélküli ár, akkor 292 lesz a vége. És akkor ez semmi más, mint egy mini PC, ami kézikonzolnak álcázza magát.

Nem néztem utána annyira, de ennek a terméknek egyáltalán van hivatalos magyar kereskedője? Már csak a garancia és az esetleges szervizelés miatt...


És akkor most mondok neked egy köztes megoldást, ha a hely miatt aggódsz. A legdrágább verziója a Decknek 280 ezer forint (ha még ÁFA is jön rá, akkor 355 ezer). Erre pár tízezer forintot rádobsz és már lehet belőle venni egy olyan alsó-közepes szintű gamer laptopot, ami mindentéren leveri a Decket, mint vak a poharat. Sokkal sokoldalúbb és nem foglal sok helyet a lakásodból, olyan oprendszert raksz rá, amilyet akarsz, ha kell, akkor tört játékkal is tudsz játszani, stb.

De igazából a PC-től való félelmedet sem értem. Egy mai PC ház meglehetősen apró is tud lenni, egy monitor kell mellé meg egy billentyűzet és csókolom. Ha van egy íróasztalod (én nem tudnék nélküle élni), akkor ott kényelmesen elfér.

2022. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem maga a PC mérete a baj, az tudom, hogy nem nagy. Maga a helyigény az egésznek, ugyanis nincs íróasztalom hozzá. Feleségemnek van íróasztala, munka miatt kell neki. Tehát itt a plusz egy asztal helyigénye volt a fő ok. Ami laptopnál is kellene, mert az ölemben tartott gamer laptop iszonyat meleg (próbáltam, nem kényelmes)
2022. okt. 21. 14:31
 3/4 Katoonene ***** válasza:
55%

Én előrendeltem Deckre, egy ideig bent is voltam csoportokban. A garanciát korrekten intézték a csoporttagok szerint. De végül visszamondtam. Heti 3-4 óra játékidőért feleslegesnek éreztem, ugyanúgy, ahogy az asztalit is.


Nekem mondjuk a sok offline program miatt (munka, család stb) kevés az időm, de igazából ha lenne rá módom, se nagyon köt le már egyszerre 1 óránál tovább a játszás. Sajna öregszem:)


Nem tudom, PS5 mellett mennyit játszanál PC-n, de én biztos laptopot vennék, ha egyszer már van egy konzol, és első körben régi játékokat játszanál, nem kell erőmű. Ha Deckhez hasonlóra állítod a grafikát, egy 3060-as laptop szerintem kiszolgál. RDR2, BF5 nekem high/ultra (1080) ment a 2060-as régi laptopomon 2020-ban. A másik, nem tudom mekkora TV-n vagy, meg milyen felbontáson, de nekem a 15.6 után nem lenne élvezhető a 7-es képernyő.


Egyszer nekem is leégette a bőrt a lábamról a laptop, a feleségem ilyet vett nekem, amikor én is csak kanapén tudtam játszani:


[link]


erre nekem kényelmesen ráfért a laptop hűtő is.


Sok sikert a döntéshez

2022. okt. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos válasz volt, a linkkel együtt főleg! Végül eladom a MacBookomat, és veszek egy 3060-as laptopot, valószínű Legion 5-öt.

Este pont ezen gondolkoztam, ez a válasz most ráerősített, hogy csak ez lesz a jó út, beszerzek egy ilyen tartót, köszi!

2022. okt. 22. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!