Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom oldalán kitört az...

A laptopom oldalán kitört az USB-ből a kis műanyag fésűcske. Ha véletlenül fordítva dugom be pl a pendrive-ot, az rövidzárlatot okozhat? valamint kb mennyibe kerül egy laptop USB port csere?

Figyelt kérdés
2022. okt. 26. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

"rövidzárlatot okozhat?" igen, általában ki is szokta nyírni a portot

"mennyibe kerül egy laptop USB port csere" kb 20.000 ft max

2022. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát a 20 ezer az már lehúzással/átbaszással együtt értendő. Mivel kb. 30-40 perces munka, és az alkatrész sem kerül többe 1-2 ezer forintnál így a reális ár valahol 6-8 ezer körül lenne.


Ha fordítva dugnád be akkor nem történne semmi, mivel hozzá sem érne a csatlakozókhoz a pendrive csatlakozója. Rövidzárlat ellen meg védve vannak általában az alaplapok, azonnal lekapcsolja a gépet ha valami gebasz lenne az USB porton.

2022. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen csatlakozóba bármilyen dugót be lehet dugni. Ha jó erőben vagy.

A Jack-et ebbe sikerült bedugni..? 😬

Gondolom még az alaplap is szétszakadt.

Ezt ragasztóval dugaszold le és használd a megmaradt többit.

2022. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


Az előző munkahelyemen lehetett levedlett 5-6éves céges laptopokat megvenni (még tavaly) elég potom pénzért, egyre én is ráugrottam, raktam rá egy windowst, aztán ráse néztem mostanáig. Most vettem észre, hogy az előző tulaja nem bánt vele kesztyűs kézzel és az egyik USB kuka.


6-8ezret még lehet megérne, 20ezernél ott tartanék, hogy olcsóbb volt a komplett gép..

2022. okt. 31. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!