Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora a gyakorlatban a...

Mekkora a gyakorlatban a különbség a Sata 3 és M2 SSD között? Tudom ,hogy papíron utóbbi sokkal gyorsabb, de egy általános felhasználásánál (Zene, videó, böngészés, torrent, Office) van jelentősége? Észrevehető? (860 evo - 980)

Figyelt kérdés

2022. okt. 30. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Tisztaban vagy vele, hogy a SATA az egy interface, az M.2 pedig egy form factor? Egy M.2 SSD lehet SATA is. Mintha azt kerdezned, hogy mi a kulonbseg egy piros es egy dizel auto kozott.
2022. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor PCIe vs SATA SSD, ha így érthetőbb mire gondolok.
2022. okt. 30. 12:41
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Zenehallgatás, videónézés, böngészés, excel tábla kitöltés közben tuti nem fogsz semmi különbséget érezni... :P
2022. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gentoojedi ***** válasza:
41%

A Sata3 és az M2.Sata egy interface. Meg a PCIe is egy interface. Vagy csatolófelület, hogy magyarul mondjam.

Nekec az a kérdés, hogy milyen buszt használ.

Osztom a hármas véleményét. Ilyen feladatknál nem lesz érezhető különbség. De én azt mondom, hogy akkor is érdemes egy lassabb sebességű de NVME, mivel alig kerül többe és később jól jöhet. Pláne ha Windowst használsz, mert ott már bizonyított, hogy folyamatosan emelkedik a rendszerigény. Szóval én olyan gépbe, amin van m2.stata interface és támogatja legalább a pcie 3-as verziót nem is gondolkodnék a sata3-as ssdn. Mellesleg azért is érdemes m2.sata csatolót használni, mert nem veszel el egy helyet egy sata3-as eszköz elől. Ha egynél több HDD-t szeretnél használni, van egy optikai meghajtód és még az ssdd is sata3-as csatolós, lehet nem lesz mire dugnod a következő HDD-t.

2022. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, igazából a következő a helyzet, van egy régi gépem amit szeretnék kicsit élete kelteni. A benne lévő hdd haldoklik. Sajnos csak Sata csatlakozó van benne, de ha minden jól megy, kb egy év múlva össze tudok rakni egy új konfigurációt. Lehetőség szerint, én már nem is akarok hdd-t használni egyáltalán, adattárolónak is Ssd-t tervezek. Ha most veszek egy 870 Evo-t amit jövőre át vinnék az új gépbe, nem tudom mennyire fogná vissza annak a teljesítményét a 980-hoz viszonyítva.
2022. okt. 30. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
980-at most nem tudnál használni (boot eszköznek), a 870 evo meg jó választás.
2022. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg veszek egy M.2-Sata adaptert és akkor tudom használni a 980at is. Aztán jövőre mehet be az új gèpbe.
2022. okt. 30. 16:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7/

Nem tudod.

2022. okt. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben bátran ajánlok bármilyen 2,5" SSD-t, amiben van DRAM!!!

Pl WD BLUE 3D, MX500

Meg samunak is biztos vannak ennél drágábbak, de azokat már nem tudom fejből.


Később ez az SSD lehet az adattárolósod, a rendszernek/programoknak meg majd lesz egy nvme m.2-ese.

2022. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A WD SSD-re kevesebb Írástűrést írnak. Mondjuk franc tudja a gyakorlatban van e különbség az élettartam között. Csak mivel azért torrenteznèk is rajta, ez is szempont.
2022. okt. 30. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!