Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vásárlás előtt vagyok.M...

Laptop vásárlás előtt vagyok.Milyen procijú gép játsza le akadásmentesen a 8K-s videókat?

Figyelt kérdés

Elsősorban Intelest keresnék, de kíváncsi vagyok az AMD-s procira is.


Amit sejtek, hasraütésszerűen, hogy a 8K-s vidiket simán viszi a 12.generáviós i9 vagy i5-ös proci.

De, lehet, hogy a 11.generációs is viszi.



#Intel #AMD #Intel Core i5 #12.generacio #11.generacio
2022. okt. 30. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Processzorból mindegy, mert a videókártya a szűk keresztmetszet, az dekódolja hardveresen többnyire.
2022. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az az egy kérdésem, hogy miért processzorral akarod a 8ks videót futtatni? Arra vannak a dedikált videokártyák.
2022. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a processzor játsza a videókat. 8K-s videót egy 1050 Ti is le tud játsznai. Egyáltalán minek neked 8K?
2022. okt. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a lejátszással nincs gond... de gondolom HDMI-n raknád ki TV-re... nahh, itt jönnek a problémák, mert max 4K 60hz amit ki tudnak nyomni magukból HDMI-re az integráltak.


de kezdjük az elejéről:

miért kell neked 8K?

mert ugyebár filmezés esetén az emberi szem nem képes már különbséget tenni ez a két felbontás között abban az esetben, ha olyan távol ülsz a kijelzőtől, hogy az egész a látóteredbe esik. Márpedig filmet úgy nem lehet nézni, hogy túl közel ülsz, mert lemaradsz a lényegről.


4K+ felbontásnak csak olyan dolgokban van értelme, mint pl ultraszéles munkamonitor, vagy autószimulátor, ami körbeöleli a játékost, stb... tehát ahol már lehetséges, hogy forgatnod kell a fejedet jobbra-balra.

filmezésnél viszont előre nézel, látod a teljes képernyőt, ehhez kell egy bizonyos távolság, a tv méretétől függően. Tulajdonképpen így még a 4K is sok, de azért az FHD és 4K között fel lehet fedezni már részletességbeni különbségeket. Elenyésző.... még ez is!! Hova az anyádba akarsz te nyóckát??? 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

2022. okt. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!