Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD csere után meghalt az...

SSD csere után meghalt az alaplap/processzor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lecseréltem a 2,5-es SSD meghajtómat egy M.2-es SSD-re. A sima 2,5-es is hibátlan volt 97%-os, csak gyorsabbat és kábelmenteset akartam.

Gondoltam egy rokonomnak be rakom a gépébe és fel rakom rá az win10-et mert neki még mindig merevlemezről megy a rendszer. Nem is volt probléma, beraktam ,elkezdett tölteni a win, aztán megfagyott. Újra indítottam, utána még a BIOS-t sem adta be, de a billentyűzeten működött a CAPSLOCK/NUMLOCK. Jött még egy újra indítás, és utána már a billentyűzet sem működött. Sokszor telepítettem már családba, és jómagamnak is. Alkatrészeket is cseréltem már a 15 év alatt egy jó párat, de soha nem rontottam el semmit, még a processzort sem ejtettem be az alaplap érintkező lábakhoz. A jelenlegi számítógépemet én magam állítottam össze miután megrendeltem az alkatrészeket. Ilyen problémával nem nagyon találkoztam még. Ilyen esetekben mit lehet tenni? mi az ami meghibásodhatott? Esetleg lehet köze ahhoz, hogy az alaplapon volt régen egy TPM modul amikor megvettem használtan, és én levettem róla, majd tovább adtam mert nem volt rá szükség(akkori telepítés is anélkül zajlott). A processzort kivettem, kitakarítottam, de nem volt poros. Visszahelyezés után + pasztázás nem változott semmi. Jelenleg Bekapcsol a gép, forognak a ventilátorok, de nem ad képet és még a billentyűzet sem reagál. Van valakinek ötlete hogy mi lehet a baj? A problémás alany: ASUS B85M-E/I5-4790/ 2X4 GB, 1600Mhz Kingstone. A segítségeteket előre is köszönöm!


2022. okt. 31. 17:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elindítottam memória nélkül és sípolnia kellene, de semmi reakció. Lehet, hogy az alaplapnak annyi.
2022. okt. 31. 18:36
 2/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat!I5-4570
2022. okt. 31. 19:10
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Hogy cserélted le a 2,5-es SSD meghajtódat egy M.2-es SSD-re?

Bővítőkártyával csináltad?

Csak sima SATA SSD-t csatalkoztathatsz rá közvetlenül.

ASUS B85M-E nincs M2-es portja.

Ha mindenáron M2-t akarsz használni akkor vagy más alaplap, vagy bővítőkártya. A más alaplapra szavazok ha mindenképp M2-est akarsz.

Ha már meglévő alaplap akkor meg SATA SSD. Nem fogod érezni hogy "annyira" lassú lenne.

2022. okt. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Félre értettél. Az én alaplapom egy MSI b460 Tomahawk. Ezen az alaplapon használtam a 2,5-es SSD-t, de lecseréltem M.2 es-re. És a 2,5-es SSD-t adtam oda egy családtagomnak akinek az ASUS alaplapja van.
2022. okt. 31. 19:28
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Milyen m2 ssd? Sata v nvme?


SATA1 will be unavailable when installing M.2 SATA SSD in the M2_1 slot.PCI_E3 will be unavailable when installing M.2 SSD in the M2_2 slot.

2022. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
NVME. De nem az én gépemmel van a gond, hanem a 1150-es rendszerrel. Nekem 1200 platformom van. Ott minden tuti jó amióta összeraktam.
2022. okt. 31. 19:58
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha visszateszed a régi merevlemezt amiről ssd előtt ment a rendszer, most is működik ahogy előtte?
2022. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Semmi nem működik. Régiről sem megy. Ha kiveszem a memóriát és úgy indítom, akkor sípolnia kellene a gépnek, de még azt sem. Egyedül a processzor ventilátora forog semmi más. Nem érzékeli a billentyűzetet, és nem ad be képet sem. Vagy a proci, vagy az alaplap mehetett tönkre. Egyikből sincs tartalék. Egyedül a tápegységet tudtam letesztelni. Rá kötöttem a sajátomat, de ugyan az a hiba.
2022. okt. 31. 20:07
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Meg kéne nézd, hogy a lap kompatibilis az SSD-vel.

[link]

2022. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
SATA-s SSD-vel kompatibilis? Ilyen is van? Na ne már, hát ugyan az mint ha egy merevlemezt tennék be. Szerintem nincs köze hozzá. Úgy indítottam el a lapot, hogy kizárólag a memória, processzor, valamint a Power Switch volt rá kötve, csak hogy a lehető legtöbb hibát kiszűrjem.
2022. okt. 31. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!