Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon meghalt volna az alaplapom?

Vajon meghalt volna az alaplapom?

Figyelt kérdés

Adott:

Intel i5 3570K

Asrock Z77 Pro 3

Zeppelin 1333MHz CL9


Telepített Windows 10 Pro "Meltdown frissítés"

A problémám a hét elején kezdődött, ma vasárnap van.

Kapcsolom be a gépemet, elindul majd 3 másodperc múlva leállt. Nyúlok oda a bekapcsológombhoz, erre hirtelen beindul a gép. Nagyon furcsán néztem. Mire észbe kaptam 1-2 másodpercen belül megint leállt a gép, majd ezt ismételgette.

Gyorsan lenyomtam a tápot mikor épp kikapcsolt állapotban volt a gép.

Gondolkoztam, hogy mi a franc lehet. Elsőre eszembe jutott, hogy lehet nem bírja el a táp az eszközöket, így lekötöttem az egyik vinyót, majd újra bekapcsoltam a gépet. Szinte ugyanezzel a ciklusidővel indulgatott újra a gép.

Következő gondolatom az volt, hogy a CyberPower szünetmentes tápegységem merült le vagy ment tönkre, így közvetlen a hálózatba dugtam a gépet. Ez akkor megoldás volt. A többi nap nem volt gond. Úgy csütörtök körül játszottam a gépen, mikor egy teljesen szimpla helyen (tehát nem betöltés vagy előrenderelés közben) és volt egy hatalmas frame dropp, amit egy mégnagyobb követett és ez után totál betéglásodott a gép. A Numerikus billentyűgomb megnyomására sem reagált a gép, így gondoltam, hogy hardveresen is teljesen lefagyott a gép. Hosszú power gomb megnyomásra lekapcsoltam, majd pár perc pihen9 után bekapcsoltam a gépet. Kicsit furcsán, de viszonylag a megszokott módon elindult a gép. Szombaton jövök haza, kapcsolom be a gépet, de a nemrég említett módon loopolva elindult, majd leállt. Megint átdugtam a tápkábelt közvetlen a hálózatba, de nem oldotta meg a problémát.

A mai nap kértem kölcsön pár hardvert.

Tehát raktam bele másik tápot, nem oldotta meg a gondot. Raktam bele másik RAM-ot, nem oldotta meg. Próbáltam BIOS elem kivételével, majd visszarakásával, nem oldotta meg. Az elem jó állapotú, multiméterrel rámértem.


Most ott tartok, hogy nem tudom eldönteni mi a baj.

Olvasgattam utána, de semmi értelmes választ nem kaptam.


Összegzés:

Gép nem indul még a BIOS-ig sem. Semmi képet nem ad, USB-re nem ad le áramot, tehát a perifériák nem kerülnek áram alá. A proci ventilátora elindul, a GPU ventilátora is.


Vajon a processzor vagy az alaplap halhatott meg?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!



2018. jan. 14. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Probald meg ugy hogy mindent lehuzol a laprol pl sata-k es sata power-ek, videokartya stb. (alaplapin nezel kepet) igy eljut-e BIOS-ig.

RAM-ot kiveszed sipol-e a lap, ha azt se veszi eszre h nincs benne akk vszg halott de lehet proci is igen, vedd ki tedd vissza egy rekontakt segithet.

2018. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A múlt hétvégén kicseréltem az alaplapot és igen, az okozta a problémát.


Szóval ha hasonló problémátok van és a proci vagy a lap között filóztok, szinte biztos, hogy az alaplap lesz a hibás.

2018. jan. 27. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!