Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik azok a szempontok amit...

Mik azok a szempontok amit egy modern, felsőkategóriás alaplapnak tudnia illik?

Figyelt kérdés

Van pénzem ezért egy minőségi, felsőkategóriás pc-t rakok össze, AM4-es foglalattal


Nézegettem ASUS ROG STRIX X570-E GAMING WIFI II-t és GIGABYTE X570S AORUS MASTER-t például.


Asus tud wifi 6e-t, van hdmi és DisplayPort kimenete. Viszont 2 hét alatt az ára felment 160 ezerről 248 ezer forintra, ami nonszensz és csak egy helyen lehet kapni (emag). Viszont maradnék az asusnál. Van esély, hogy újra elérhetők lesznek ezek az alaplapok, olcsóbban még ebben a hónapban? vagy maradjak inkább az olcsóbb Aorusnál ami kevesebbet tud?



2022. nov. 1. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amit egy felsőkategóriás alaplapnak jól kell tudnia: gond nélkül működik évekig, hűvösen és tuningban erős. Átlag felhasználóknak erre semmi szüksége, ahogy a sok gélymer ledre, matricára és barom elnevezésre sincs.


Az AM4-nek már van utódja az AM5 megtestesüléseként és az LGA1700-nál is vannak finom cuccok. Nekem Asus X570-es lapom van, de egy biztos: olyan isten nincs, hogy én egy kifutó alaplapért 168 000-ret fizessek b+ :D


168-ért tudsz venni alaplapot, processzort és memóriát egyben. Pont az AM4 az a platform, ahol normál felhasználónak az égvilágon semmi szüksége nincs ilyen atomdrága X570-es lapra, mert abból a többletből amit ez egy B550-es lapon felül kínál egy átlag user 0 dolgot használki.

Jól mutat a profilodon a leírásban hogy ROG STRIX ennyi a plusz.


Az én Asus lapom újonnan 77 000 ( LOL, powered by forint árfolyam ), dobok bele egy pár ezres Wifi kártyát és ugyanazt tudja, mint a ROG Strix... :D


Ha van pénzed és felsőkategóriás gép kell akkor vegyél 13700K-t vagy valami AM5-ös Ryzen9-et "olcsó" lappal ( mármint olyannal ami 100 000 alatt van ) és ott már teljesítményt is kapsz.

2022. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SIDLER22 ***** válasza:
100%

Az, hogy tud Wi-Fi 6e-t sokat nem jelent. Egy asztali gépet eleve nem illik Wi-Fin keresztül üzemeltetni. Egyébiránt nem hiszem, hogy nagyban befolyásolná a játékélményed. Talán a torrentek lesznek picit lassabbak. Már ha Optikai neted van. Na ahhoz képest lassabb lesz. Amúgy nincs sok értelme. Átlag embernek még a Wi-Fi 5 is sok.


A HDMI és DP kimenet szintén nem számít. Hacsak nem akarod valami idióta agymenés miatt a videókártyád kimeneti jelét a lapon keresztül kivezetni. Van ugyanis erre lehetőség csak értelme nincs. Amíg nem olvastam az utolsó sorokat azt hittem valami milliomos vagy (ugyanis azok szoktak ilyen pimpelt presztízs sz@rokat venni), de látom, hogy azt várod mikor lesz olcsóbb a 240 ezres lap.

Én lap helyett azt mondom, hogy inkább videókártyára költs amennyit tudsz. Alaplapból egy 60-80 ezres kategóriába lévő is simán elég. Hacsak nem akarod OC-zni később a processzort. (Segítek. Nem akarod.)

2022. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!