Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel egészítsem ki ezt a...

Mivel egészítsem ki ezt a félkonfigot?

Figyelt kérdés

Egészen jó áron sikerült szert tennem egy MSI Pro B660-A alaplapra, benne I5-12600K-val, illetve 16Gb Kingston 3200 Mhz DDR4 rammal. Egy ezer éves ütött kopott gépházban, egy be quiet Straight power 850w táppal.

Ebből szeretnék magamnak egy gamer gépet összerakni.

A házat mindenképp szeretném kicserélni, szeretnék egy új, jól szellőző darabot, amiben kényelmesen elfér minden. A procin a gyári hűtő van, azt mindenképp szeretném cserélni,de tanácstalan vagyok hogy mi lenne a jó választás. A RAM elég lehet, vagy kellene mégegyszer mennyi? Illetve a legfontosabb kérdés, milyen VGA-t lenne a legjobb választás?

Nyílván árban a határ a csillagos ég ezt tudom jól, de azért szeretném minél olcsóbban kihozni a dolgot, ezért is kérek segítséget. Főként játékra használnám a gépet, PUBG, Warzone, Red Dead redemption, Fifa, F1 stb...Nem kell 2K meg 4K, full hd-ban szeretnék azért szép beállítások mellett egy stabil 100 feletti fps-t.

A segítséget előre is köszönöm!



2022. nov. 4. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
FHD-ra egy 3070Ti/6700XT tökéletes választás.
2022. nov. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Én Radeont vennék használtan és egyetlen egy indok miatt: olcsóbb. A 6700XT bőven jó FullHD-ra.


Gépházból ami tetszik, hőtöből max 15-ig valami nagyobb darab. A RAM is elég még egy ideig.

2022. nov. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
RTX 3090-el!
2022. nov. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
FHD-ra 3090, rendben, akkor már rögtön 4090. FHD-ra....
2022. nov. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

1080p high refresh rate az elvárás, tehát egy 3070Ti / RX 6800 (a 6700 XT inkább 3070 szint) lenne az a választás, ami nem csak most, de 1-2 éven belül is tudni fogja amit kérsz tőle, ahogy látom nem csak lightweight esport játékokban szeretnéd, hanem RDR2, Warzone és egyéb erőforrásigényes címekkel is.


Használtan ezek már beestek 200eft alá akár 1-2 év garival is, érdemes hardveraprón keresgélni belőlük.

2022. nov. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Ja, és elég a RAM. 16GB-nál nagyon-nagyon kevés olyan játék van ami több teljes memóriakihasználást eredményez, én 1 vagy 2 ilyen címmel találkoztam, azok is szimulációs játékok amik telemodolva tudtak ennél többet fogyasztani.
2022. nov. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!