Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja ezt a hibát?

Mi okozhatja ezt a hibát?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag fiatal laptopom, amit általában hálózatról használok, szóval akkuról ritkán.

Hétvégente nincs használatban, hanem kihúzom a tápkábelt, és úgy hagyom. Hétfőn mikor bekapcsolom a gépet 0-ra van merülve, úgy, hogy előtte végig töltőn volt. MI merítheti le?

Az egeret (világít) ki szoktam húzni, illetve van alatta egy ventilátor, azt is.

Egyedül a net kábel és esetleg a fejhallgató marad beudgva. Ezek meríthetik le totál 0-ra hétvége alatt? Baromi idegesítő, mert néha gyorsan kellene a gép, de be sem kapcsol, mert 0%-on áll az akku...



2022. nov. 7. 06:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Windows... Ha Windows alatt kapcsolom ki a gépet ugyan ez van. Nem kapcsolja ki magát teljesen. Ha Linux alatt kapcsolom ki, akkor semmi probléma nincs. Én valami hülye gyorsindítás baromságra tippelek, ami okozhatja ezt, bár nálam szándékosan ki van ez kapcsolva és mégis.
2022. nov. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanerre gondotlam én is, de nem olyan régen már BIOS_ban is mindent letiltottam, pl. hogy ne legyenek áram alatt az USB portok, emiatt világított az egér még kikapcsolt állapotban is. Elvileg letiltottam a gyorsindítást és minden egyéb hasonló dolgot, de mégis lemerül az akku.
2022. nov. 7. 08:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Működés közben is gyorsan lemerül? Simán lehet, hogy tönkrement az akku

Nem púpos?

2022. nov. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miután feltöltődött normálisan megy minden, nem púpos az akku.
2022. nov. 7. 08:56
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
Mikor nem használok, vedd ki az aksit feltöltött álkapotban, ha nem beépített. És csak akkor tedd vissza, mikor használnád. Ha lemerült, akkor hibás az akku.
2022. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

A modernebb laptopoknál már nem lehet kivenni az aksit.


Ezeket beállítottad a energiabeállításban? [link]


Az én laptopomban pl. az USB3 portban se lehet benne hagyni semmit, mert kikapcsol állapotban is van benne áram. Ha pl. töltöm a telefonomat és töltés közben kikapcsolom a gépet kikapcsolt állapotban is tovább tölti.

2022. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 vagyok


Az asztali alaplapomnál is ugyanez van. Kikapcsolás után is van áram az USB portokban. [link]

A laptopomnál csak az USB3 portnál van ez.

2022. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom, nekem is az volt korábban a probléma, hogy az USB-k áram alatt maradtak, ezért világított az egér. De ezt megoldottam és mint írtam ki is húzok mindenféle eszközt a gépből.

Amúgy beépített akkuja van szóval kivenni elég nehézkes.

2022. nov. 7. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!