Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet összefüggés kms spico...

Lehet összefüggés kms spico aktiválása és külső vincseszter meghibásodása között?

Figyelt kérdés

Van egy egy terás adata külső vincseszterem, aminek az adatkábele költözés során eléggé meghajlott, így valamennyire visszahajlítottam és úgy kötöttem rá a vinyót a gépemre, kicsit igazgatni kellett a kábelt de amúgy tökéletesen működött a vincseszter, viszont egy rosszabb mozdulat után már nem is érzékelte a vinyót a gépem, új adatkábelt vettem, ami már tökéletesen illeszkedett a vinyóba, viszont nem töltődtek be a fájlok, az "ez a gép" mappában nem találtam a vincseszteremet, viszont egy ilyen merevlemez scannelő szoftver felismerte a vinyót, de az adatokhoz nem fértem hozzá. Pár nappal előtte aktiváltam a windows kms spico segítségével amit úgy kaptam pendriveon barátnőm nagybátyjától. Pár óráig tudtam használni, majd a gépem lefagyott a vincseszterem pedig elkezdett pittyegni, majd lekapcsoltam a gépet, visszakapcsoltam, de ezekután már nem tudtam megnyitni a "saját gép" mappába a vinyót. A rossz adatkábelre gyanakodtam de sajnos azóta se lett jobb a probléma

Mi történhetett?

Kms spico állhat a dolog mögött vagy túl sokat használtam hibás kábellal és "ki-be húzogattam"?



2022. nov. 8. 17:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Komoly? 4000 forintot nem vagy képes kiadni egy kibaltázott windows kulcsért? Ccccc.....

Próbáld másik gépen másik kábellel a merevlemezt életre kelteni. Kergess végig rajta egy dara recovery programot, az visszaszedi róla az adatokat.

2022. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Jó lesz az a kulcs 1500-2000 forintnak is.

Én sem értem, hogy 2022-ben minek szarakodni ilyen kétes eredetű aktivátorokkal.

2022. nov. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Főleg úgy, hogy aktiválás nélkül is használható valamennyire a cucc.
2022. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A válaszomra is válaszolna valami?! Légyszi :D
2022. nov. 8. 21:07
 5/16 A kérdező kommentje:
*A kérdésemre
2022. nov. 8. 21:07
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Én az 1-esben javasoltam valamit.... Ha egy másik gépen, másik kábellel jó a merevlemez akkor biztosan nem az aktivátor cseszte el a vinyót.
2022. nov. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

"a vincseszterem pedig elkezdett pittyegni"


A merevlemezed mechanikus hibáját nem az aktivátor okozta.

Az aktivátor lehet vírusos, de az az op.rendszer működésében okoz hibát. Ha újratelepítés után minden normálisan fog működni.

2022. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem a kms, hanem ahibás kábel állhat a háttérben

btw mi az a merevlemez szkennelő program??

2022. nov. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6-os! Rendben, bocsi

Más gépen szintén nem lett felismerve a vinyó és nem tudtam megtekinteni a fajlokat

Es csak ilyen data recovery/vinyó scanner szoftver és a win lemezkezelő ismerte fel

Data recoveryvel is probalkoztam de valami 113 oraig tartana azzal a szoftverrel amit talaltam 😅

2022. nov. 9. 11:08
 10/16 Alex Fly ***** válasza:
46%
A KMS esetében még nem találkoztam ilyennel. A hibás kábel viszont akár fizikailag is tönkreteheti a HDD-t; az még a jobbik eset, ha "csak" az adataid vesznek oda...
2022. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!