Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a laptop a wifit?

Miért nem látja a laptop a wifit?

Figyelt kérdés

Régebbi Lenovo Z70, 4-ik generációs I7, GF840 stb.

A probléma az, hogy behúzták az optikai kábeles netet, ugye jött hozzá új router.

Laptop viszont nem látja a wifit, a régi routerét látta minden gond nélkül, ha telefonról van megosztva a net szintén minden további nélkül látja, sőt, még a szomszédok jelét is fogja gyengén.

Egyedül az új router felől nem lát semmit. Ugyanakkor telefon, TV, Xbox mind látja rendesen az új routert, net is van szépen.


Próbáltam már drivereket újratelepíteni ami csak volt a gyártó oldalán, próbálkoztam azzal is, hogy routeren csak vagy a 24 vagy csak az 5Ghz-es jelet hagytam bekapcsolva, hátha valamiért bezavarja a laptopot, ez sem segített.

Ha kábellel kötöm össze, akkor van net laptopon is.

Szóval valami gubanc valószínű a laptopnál van a wifi terén, de ötletem nincs már semmi, főleg így, hogy telefonról megy szépen, régi routerrel sem volt gond csak ezzel nem akar működni, minden más meg igen.


Valakinek van ötlete mi lehet a megoldás?



2022. nov. 10. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Túl régi a laptop. Az új router modern titkosítási eljárást használ amit a régi laptop még nem ismer, számára a routertől érkező jel csak zaj az éterben. A telefonod, tévéd, xboxod már tudja a modern titkosítást is kezelni, ezért működik. Visszaválthatod a routert régebbire, de ezzel könnyebben lehallgatható lesz (pl a WPA2 visszafejthető, ha tudod a jelszót).
2022. nov. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát a routernek maradnia kell mert a régi még sima telefonkábelről üzemelt, ez már optikai kábeles. Esetleg az működhetne, hogy az új routerhez csatlakoztatom kábellel a régi routert és az is adná a jelet? Régebben még olvastam valami ilyesmit, hogy be lehet őket valahogy állítani csak ilyen elosztónak is.
2022. nov. 11. 01:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább a laptopba vegyél egy wifi adaptert.
2022. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De azt bele lehet egyáltalán tenni? Vagy lehet valami külsőt is hozzá USB-n? Csak az enm fogná vissza nagyon a sebességet?
2022. nov. 11. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!