Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális, hogy a videokárty...

Az normális, hogy a videokártyám ventilatorai (RTX3060) 64°C se forognak?

Figyelt kérdés

2022. nov. 11. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ mire van beállítva, hogy mikor kezdjenek el forogni. Beállíthatod azt is, hogy hamarabb forogjanak.
2022. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a gyártó így állította be akkor normális
2022. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Bár hozzátenném, hogy nekem 3060Ti-nél a régi driverrel nem működött a beállítás, hogy mikortól kezdjen el forogni. De már kijavították.
2022. nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezt hol lehet beállítani? Külön programot kell letolteni hozzá?

Nem mintha állítgatni akartam csak kíváncsi vagyok.

Egyebkent most kaptam meg a gépet a foramaxtól, szóval gondolom a gyári beállítás van rajta

2022. nov. 11. 22:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Palit van, annak van ilyen kezelőprogramja, hogy ThunderMaster:

[link]

Grafikon rajzolással lehet neki megadni (itt a képen pont egy vízszintes vonal a grafikon) vagy fixálod valahány százalékon. Alapból autón van.

De van ilyen kinézettel is:

[link]

2022. nov. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fan stop sok esetben gyári beállításként van, hogy a gyártó dicsekedjen, hogy az ő kártyája hangtalan.

Viszont én is azt javaslom, hogy menjen a ventilátor egy minimális 30% körüli szinten, üresjárat esetén is. Kell minden alkatrésznek egy kis szél, hogy segítse a hőleadást


Nekem a teljesítményoptimalizálás miatt mindig fent van az afterburner, az kezel minden videokártyát, lehet vele tuningolni (akár OC, akár undervolt irányba), és ventilátorprofilt is lehet vele beállítani.

2022. nov. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 P.O.C. ***** válasza:
100%
MSI Afterburner -rel be tudod állítani a minimum fordulatszámot (akkor is ha nem MSI kártyád van).
2022. nov. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm, most már mennek is a ventilátorok 42%-kal, 33°C-n!

Az MSI Afterburner custom speed curve beállítása jó? Én ugye nem vagyok egy hardver zseni, nem én akarom összekókányolni. De azt én is gondolnám, hogy nem árt neki egy alap fordulatszám alacsonyabb hőmérsékleteken is.

2022. nov. 12. 07:34
 9/11 A kérdező kommentje:
Bár azt nem értem az Afterburner Temp-re 32°C-ot ír, az AIDA64 pedig a GPU Hotspotra 42°C-t. Akkor melyik a valós?
2022. nov. 12. 07:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs 75 fok fölött a kártya addig ne aggódj
2022. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!