Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire tudnám használni ezt a...

Mire tudnám használni ezt a számítógépet? (Szervergép)

Figyelt kérdés

Hp-z600

cpu: Xeon x-5690 + xeon x5690

Ram: 48gb 1066mhz 6x M393B1K70BH1-FC8Q4

Gpu: NVIDIA Quadro FX 3800 1gb

Rom: 250gb 3gbit/s ssd + 160gb enterprise storage 10000rmp 3gbit/s

win10: workstation edition

1gbit internet előfizetéssel 980mbps leletöltés / 600mbps feltöltés mérek


Amire vettem azt már teljesítette, így kihasználatlan. Semmi képp nem adnám el mert szeretek valamivel bíbelődni a számítógépeimen. De ahogy kérdeztem mire tudnám használni?



2022. nov. 12. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Ez nem szerver, hanem munkaállomás.


Raksz bele egy rendes videókártyát és játszogatni még lehet vele. Öregek ezek a Xeonok, sokat fogyasztanak de azok a programok amik jól skálázódnak sok magra azok egész jól mennének rajta ma is.


A fogyasztása miatt NASnak nem lenne jó, ha van másik, ettől modernebb géped akkor ezt nem nagyon tudod értelmesen kihasználni. Ha nem akarod eladni akkor tarsd áram alatt és őrizd meg. 10-20 év múlva ez kincs lesz.

2022. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Van egy ryzen 7 gamer gépem egy gamer laptopom egy grafikai tervező tapletpc-m és egy kisebb munkaállomásom, van külön nas-om is, orange pi, meg netbookok, laptopok, régi pc-k, és egy csomó minden ami feledésbe merült. pl:c64 atari...stb

De ezt a gépet ki akarnám használni.

2022. nov. 12. 21:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt semmire sem. Amire való arra túl nagy a fogyasztása, gyenge, elavult...


Szóval esetleg megtarthatod retro gépnek, és pl retro gaming lan partyra előkerülhet szervergépnek.

2022. nov. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem. Gondolkoztam szerver szekrényen 24 fiókos fiókonként 2 processzor 8 ram ez ilyen 288 mag 768gb ram kevesebb mint 1tb háttértár mert nem akarok adat tárolással foglalkozni, majdnem meg is vettem. Ha vennék valami erősebb szervert vagy munkaállomást mire lehetne használni? Én igazából elfoglaltságot keresek, nem ragaszkodom ehhez a géphez. Nézegettem 48 magos 5ghz cpu, 1tb ram, 64gb gpu munkaállomást, annak ideén de kiderült hogy nem a gépem volt a gyenge hanem a szoftver érte el a korlátait.

A fogyasztásról annyit hogy a napelem a tetőn megoldotta.

Bányászat semmiképp!

2022. nov. 13. 08:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Szervert és munkaállomást az elvégzendő feladathoz és munkához veszünk. A munka határozza meg a hardverigényt. A veszek szervert mert majd valamire jó lesz dolog nem igazán működik.


Melyik 48mgos processzor volt 5GHz-es? nekem ilyen nem nagyon rémlik.

2022. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

2db AMD Ryzen Threadripper darabonként 24 mag 5,2ghz turbo.

2db Xeon W-3200, van bőven ebben a kategóriában.

Amikor vettem a gépet 3 évig a fő gépem volt 2018-2021. Most már ryzen gépre váltottam és meg kell mondjam hogy rosszabb a ryzen 9/5900x

Több baj van vele mint a xeonnal volt. Nem beszélve hogy szervernek nem használható a ryzen, és a két gépnek akkora energia felvétele volt hogy ameddig üzemeltettem rendszeresen elment az áram 100 lakónak. A végén a szolgáltató korszerűsített a környéken. Én meg lemondtam a tevékenységemről, és új után nézek. Valamire akarom használni mert sok a szabadidőm, és töredékét nem érné amennyit költöttem rá. 200.000-ben állt meg! És ha akarok venni euronicsban vagy mediamarktban gépet akkor jó ha

X-X Suli i1304 i3 12100/8GB/480GB SSD Gépet kapok! Ez pont annyiba kerül mint a xeon amennyiben megállt, de az én xeonom jó ha 90000 megér de annyit se adnak érte! Jelenleg 1.750.000 gép lenne a helyettesítő ha ddr 4-re váltanék. De a cpu mag l3 chace ram minden maradna ennyi csak nem 1066 mhz lenne a ram hanem 1600mhz, kössz a válaszokat, nem tudtam kitalálni mire használjam.

2022. nov. 13. 23:40
 7/11 anonim ***** válasza:

A Threadripper csak egy utas, abból nem tudsz kettőt berakni egy alaplapba, amiből tudsz az az Epyc.


Nincs olyan Threadripper aminek 5,2GHz-es gyári turbó órajele lenne.

A Xeon W3200-ak sem tudnak 4,6GHz felé turbózni.


Szervernek is használható a Ryzen 9 5900X, csak szerveralaplap szükséges hozzá:

[link]

Meg desktop processzornál kiemelni, hogy szervernek nem használható...


A Z600-ért sokat nyilván nem fognak adni, mert már egy elavult rendszer. A produktivitása alacsony, a fajlagos áramköltsége magas, a teljesítménye pedig már viszonylag kicsi. Az 5900X kevesebb áramból többszörös teljesítményt nyújt..


Nem kell az Euronicsban gépet venni, lehet alkatrészeket kapni, össze lehet egyedileg állítani azt ami szimpatikus. Az i3-12100 kényelmesen veri a régi dupla Xeont szerintem :D

2022. nov. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megkaptad a pontot mert olyat írsz amivel nem szállok vitába, mert nem nyerek, de nem tetszik.
2022. nov. 14. 05:43
 9/11 anonim ***** válasza:

homeservernek jó lenne, de túl sokat zabál

rakd fel hardverapróra, kapsz érte valamennyi pénzt és veszel rajta egy rendes asztali gépet

2022. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: ebben a témakörben nem nagyon lehet mellébeszélni, mert elérhetők mérési adatok amiből gyorsan kiderülne ha ferdítenék valahol.


Baromi jó cuccok voltak ezek a saját korukban ( nekem is van dual Xeonos LGA1366 rendszerem ), csak azóta eltelt pár év :/

2022. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!