Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik jól a...

Miért nem működik jól a mikrofonom?

Figyelt kérdés

Nyáron vettem egy Asus rog delta core fejhallgatót.

A vele járó mikrofont használom és az barátaim panaszkodtak, hogy néha nem lehet érteni mit beszélek, elméletileg olyan mintha susmorognék,motyognék (discord a platform). Viszont neten a voice recorder oldalon felvettem több perces beszédet a mikrofonnal, felolvastam egy szöveget, vissza hallgattam és tökéletes volt. Arra gondolok, hogy a discorodon belül kell állítani valamit, csak nem tudom mit. Az "automatically determine input sensitiviry"-t próbáltam, volt hogy felvittem 100ra nem volt jó, levittem 40re nem volt jó, átraktam automatára nem volt jó. Úgyhogy kilátástalan vagyok... Remélem azért egy majdnem 30 ezeres füles mikrofonja nem szarik be, vagy nem ennyire trágya.

Esetleg ötletek, hogy mivel próbálkozzak még, mert ez elég zavaró tud lenni. Mit tudnék vele kezdnei?



#játék #mikrofon #Asus #ROG #fejhallagtaó
2022. nov. 13. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a füles a baj, hanem az egyes alkalmazások feldolgozzák a mikrofon hangját és ott sérül meg. Első sorban tömörítik, hogy sávszélességet spóroljanak, ami nagyon ront a minőségen, főleg ha van némi háttérzaj is rajta. A másik pont a háttérzaj eltávolító, megpróbálják levenni a háttérzajt róla, csak hogy emiatt sérülhet a hasznos hang is. Ha olyan alkalmazással veszel fel hangot ami ezeket nem alkalmazza, ott tökéletes lesz a felvétel, mivel ez nem a mikrofon hibája.
2022. nov. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valamit ez által discordon belül tudok javítani? Van rá megoldás?
2022. nov. 13. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
A hangeszköz beállításait nézd meg, ott általában ki tudod ezeket kapcsolni. Win 10-nél a gépház hangbeállításainál jobb felül a hang vezérlőpultja gomb, bemeneti eszközök, jobb klikk a mikrofonon, tulajdonságok.
2022. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem igazán találtam, ilyen jellegű beállítást. Viszont amikor rámentem a bemeneti eszközre, láttam a mikrofon mellett egy skálát simán beszéletm normál távolságban a mikrofon nem mozgott sehogyse

CSAK akkor ha szinte már a számban volt a mikorfon... nem értem ezt...

2022. nov. 13. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:
A zajzár küszöbszintje magas
2022. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!