Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szert tettem egy Gigabyte...

Csedeg kérdése:

Szert tettem egy Gigabyte GA-H67M-D2-B3 alaplapra. Sosem volt ssd- vel dolgom.Egy ilyet néztem ki: Kingston A400 2.5 240GB SATA3. Ajánlja notebook és más hordozhatóhoz! Valamit nem jól értelmezek? ATX-be beépíthetem?

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 17:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egy gépházat meg ugye sosem mozdítunk meg, sosem tesszük arréb, hogy picit portalanítsunk a környékén stb. Akkor már bizony mozdulhat az SSD amit semmi más nem tart... De igazából mindegy nekem, csak jeleztem, hogy én is azt az álláspontot támogatom, hogy nehogy már egy 100 forintot beépítőkeret legyen az ami nem fér bele.
2022. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#11 Igen, és akkor megint mi van ha takarítod? Szó szerint kitéped a gépházat a helyéről, hogy aztán az SSD-ből kiszakadjon a kábel? Nagyon rugózol ezen és edge case-t keresel, de nem fogsz találni. Mondom, gépház alján ott az SSD, párhavonta kiveszem takarítani, nem lesz SEMMI baja. Manapság pedig nem fogsz olyan gépházat találni amiben ne lenne legalább 2db SSD tartó. Nekem is csak azért van ez így, mert 3db SSD van a gépben, és csak 2 hely.
2022. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem rugózik rajta senki, csak a kábeleket nem arra találták ki hogy esetleg azokon cafogjon, de megint nem tudom akkor te mit pörögsz rajta, van akinek belefér van akinek nem, tudod igényesség kérdése, na.
2022. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem fog azon cafogni... nem tudom hogy gondolod, hogy 5cm a SATA meg a tápkábel, ami a ház tetejéről indul, így ezen fog lógni az SSD?
2022. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Jó forgasd ki ahogy akarod, te dolgod. Lényeg, hogy azokat a csatolókat nem arra találták ki, hogy esetlegesen azokon lógjon bárhogy bármikor, bármennyi időre.
2022. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Uraim- Uraim! Nagyon köszönöm, ATX házba rakom, biztosan el fog férni, és mivel mindig mindent túlbiztosítok, ezért rögzíteni is fogom. Köszönöm még egyszer Mindenkinek!
2022. nov. 27. 15:32
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Én sem használtam sokáig beépítő keretet, semmi baja nem volt, mostani gépházamban pedig van neki külön slotja. Szerintem az írásmódomból is látható ("jó lenne neki"), hogy én is csak opcionálisan javaslom, mert nem tudom, hogy a kérdező mennyire van tisztában azzal, hogy a régebbi gépházakban csak 3,5-ös slot van HDD-nek. Ha akar vesz hozzá, ha nem, akkor jó úgy is.

2022. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!