Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Windows 11 lejjebb nyomja a...

A Windows 11 lejjebb nyomja a használt hw árakat?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem az Ivy Bridge félkonfigokat, és valami komikusan olcsón ki tudnék hozni egy, a sajátomnál jobb gépet.

Az az őrült ötletem támadt, hogy esetleg a Windows 11 miatt estek az árak. Tudom, hogy ki lehet játszani, tudom, hogy nem mai hardver, nekem is egy Ivy Bridge Xeonom van jelenleg.



2022. nov. 27. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a Win11-nek a használt árakhoz.
2022. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fog a Win11 semmit lejjebb nyomni, tekintve ahogy írtad kijátszható, de emellett még fontosabb hogy az emberek le se szarják a Win11-et és köszönik szépen megvannak Win10-el.
2022. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne olcsóbb?

Minél újabb valami, annál drágább.

Szted manapság mennyibe mennek a videókártyák?

2022. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-3. gen gépek nem igazán lehetnek cél ma. Nem igazán tudok mit mondani arra, hogy ezek jobbak a tiednél... nyilván ha akarsz, akkor vegyél, mert netezésre elég használhatóak. YT VP9 1080p 60 fps videóval sincs semmi gondjuk, pedig ugye szoftveres a dekódolás, nincs hardveres támogatás. W11 telepítés is megoldható (bár az egy hulladék...)

Az áraik már a hardverhiányos helyzetben is padlón voltak, mert a cégek ezeket dobálták ki, és cserélték. Annyi van belőlük, hogy eladhatatlanok.

2022. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2

2 év support van rá, aztán szevasz tavasz. Engem pl. visszatart a vásárlástól.


#4

"Nem igazán tudok mit mondani arra, hogy ezek jobbak a tiednél.." - Lol a személyeskedést szerintem hanyagold pont pont pont


"2-3. gen gépek nem igazán lehetnek cél ma." - 1. egy középkategóriás gpu-t (pl. 1070) egy régi proci is kihajt, És ott van még az LGA2011 is. TDP, megbízhatóság is ok. 2. Nem szűkíteném le a kört 2-3 gen Intelre, az csak egy anekdota volt. Általánosságban nagyobb a gap most az új és a használt hw között, mint volt.


"cégek ezeket dobálták ki, és cserélték" - ez mindig is így volt, nem új jelenség. Viszont azért a céges hardverek jellemzően nem az értékálló eszközök kategóriáját erősítők, szóval csak részben igaz, hogy lenyomják az értékálló alkatrészek árait.

2022. nov. 28. 08:57
 6/7 anonim ***** válasza:

"2 év support van rá, aztán szevasz tavasz"


Ezt mondják _most_. Egyébként ez sem igaz, mert 2025 október 14-et mondanak, ami nem 2 év hanem 3! Aztán 3 év múlva mikor még mindig 70% marketshare-je lesz a 10-esnek, akkor majd bemondják hogy támogatják tovább. Ahogy a Win7-re is megmondták hogy 2015-ig fogják támogatni, aztán végül kitolták 2020-ig. Szóval a 2025 helyett számíts inkább 2030-al...

2022. nov. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az LGA2011 az drága, nem nagyon éri meg költeni rá, a desktop Ivy pedig ma már kevés. De ha nem szűkítjük ennyire: ma már olyan kicsi az árrés hogy ilyen réhi hardverre nem éri meg költeni sztem.
2022. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!