Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel 1115G4 sebesség, fogyasz...

Intel 1115G4 sebesség, fogyasztás, Windows 11 telepítés szempontjából? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

intel 1115G4 processzorral tervezek notebook-ot venni.

Ez a processzor "nem fogyaszt túl sokat"? (15W az átlagos fogyasztás ahogy nézem, ez pedig 28W amit fogyaszt. Ha az energiatakarékosságot "a legjobb energiamegtakarításra" állítom, akkor a fogyasztásából vissza tud venni?

Időtállóság szempontjából ez a sebesség milyen? Játékra nem lenne használva, de bármilyen "jó" gép is képes 2-3 éven belül akadozni-belassulni.

Virtualizációra alkalmas? (virtuális gép futtatására), vagy ahhoz ajánlatos erősebb processzort venni?


Úgy olvastam hogy minden 11. generációra felmegy a Windows 11, ez esetben se lenne akadálya?



2022. júl. 7. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Sima 15Wattos ultramobil proci, aminek a TDP kerete 12 és 28 Watt között konfigurálható ( gyártó, bios stb függvényében ).


2mag4 szál. A 15 Watt az ultramobil kategóriában az alap, de más processzorok 15 Wattból 3-4-szer ennyi processzormagot adnak és jóval nagyobb számítási teljesítményt ami hosszú távon nagy előny.


Emiatt én kihagynám ezeket az i3-akat, virtualizációhoz szerintem szerencsésebb a több mag. Ha 4 szálat megosztasz 2 rendszer között az nem lesz túl combos.

2022. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudsz ajánlani olyan processzort ami szerinted már jó a céljaimnak? (virtuális gép)
2022. júl. 7. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Utoljára Win7 alatt VM-eztem, oda a 2mag 4 szál kevés volt bár nem tudom te mit akarsz VM alatt futtatni milyen az alap rendszer, mihez milyen erőforrások kellenek.


Ez a 1115G4 ez a leggyengépp ultramobil i3, ettől az i5-1135G7 durván kétszer erősebb.

Én azt mondom ultramobilból legalább valami Ryzen5 5500U, az már össz magon 2,5-szer gyorsabb és ott már jut elég erőforrás a VM felé, ha pedig belefér a keretbe akkor valami Ryzen 7 5700U/5800U. Ha nagyon erőforrás igényes dolog futna virtuálisan akkor valami Ryzen 9 alapú noti vagy i7-1260P - ez utóbbi kettő igen combos de baromi drága technika is.


Azt neked kell tudnon mennyire erőforrásigényes a munkád illetve a futó VM.

2022. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vm-nek egy i5 édeskevés
2022. júl. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!