Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Lenovo T480 alapfelszerelt...

Egy Lenovo T480 alapfelszereltséggel (magyar bill, 8 giga ram, 256 SSD) nem sok 147 ezer forintért használtan?

Figyelt kérdés

Oké, hogy 2 év garancia van rá de akkor is, több ember ajánlotta nekem a használt üzleti gépeket, hogy jó vétel, pláne a Thinkpad T-s széria, mert azok nagyon strapabírók.


Na már most ha ezt megveszem, egyből bővítenem kell az SSD-t 1TB-t ig, a RAM-ot szerintem 16Gb-ig, + ha esetleg cseréltetnék egy aksit benne, akkor 190 körül vagyok már.


Ami így elsőnek nem tűnik annyira jó vételnek egy használt gépért.


Vagy hasonló áron az új gépek ennyivel rosszabbak lennének?


Nem igazán értek hozzá sajnos, csak szeretnék egy stabil megbízható laptopot, és ha ennyi az ára, akkor ennyi az ára, csak nem tudom, hogy ennyiért megéri-e egyáltalán.


2022. nov. 30. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Mert nem is jó vétel. A T480 már 5 éves technika, rádobsz az árára egy kicsit és veszel egy zsír úja notit ami 2022-es ennek minden előnyével...
2022. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

A címben említett laptop 2022-es megfelelője a ThinkPad T14, ami jelenleg 400 ezertől a csillagos égig kapható:


[link]


"Rádobsz az árára egy kicsit" - és akkor kapsz egy eldobható műanyag laptopot, aminek 1-2 éven belül majdnem fix hogy lesz valami baja, törik a zsanér, melegszik és ebből adódik valami probléma, vagy nem lesz gond de egyszerűen csak egy silány műanyag frizbi.


A T480-ban 8. generációs Intel procik vannak, laptop fronton olyan hatalmasat nem fejlődtünk azóta sem - ami akkor jó volt, az ma is jó, és még pár évig az is marad.


Nem véletlenül mondják sokan, hogy az üzleti laptopok használtan jó vételek - hiszen ennyi idősen az eredeti áruk töredékéért lehet őket megvenni, és még mindig lényegesen tartósabb, masszívabb, időtállóbb szerkezetek, mint amit ma kicsit többért meg tudsz venni újonnan.


T480-ak ahogy nézem 150-160 körül mennek hasonló specifikációval, i5-ös processzorral jelenleg, úgyhogy amit kinéztél az egy átlagnál jobb ár érte.

2022. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ennyiért én simán elvinném, ha nem lenne itthon már két Thinkpadem.
2022. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Na megjött a zsanérmeister...


"A T480-ban 8. generációs Intel procik vannak, laptop fronton olyan hatalmasat nem fejlődtünk azóta sem"


Nem a f@szt nem.


"Nem véletlenül mondják sokan, hogy az üzleti laptopok használtan jó vételek"


Mert madarat akarnak fogni.

2022. nov. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A profik mindig használt üzleti laptopot szoktak venni, mert ezek sok mindet kibirnak, erős a házuk, a zsanér nem szakad ki, a kijelző normálisan működik stb. Két éve romlott el a laptopom, vettem egy Thinkpadot és tíz évre meg van oldva a kérdés. Olcsón vettem, aztán egy akkut is vettem bele, 85 ezer ft volt összesen. De most már 147 ezer az ára, hja, az infláció...
2022. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Jaja, a profik megveszik az 5-7 éves lerúgott cuccot amivel oda a produktivitás... :D
2022. nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez a használt üzleti gépezős dolog egy valós jó alternatíva volt korábban, amikor az intel monopóliumban volt, és nem fejlesztett semmit.

Ma már viszont verseny van a piacon, évente többet lépünk előre, mint akkoriban 4-5 év alatt. Ma egy 115 ezer forintos új gép többet nyújt teljesítményben, mint ez a használt.

(Pár napja ennyiért volt amd 5300U procis gép, ips kijelző, MAGYAR bill (mert ugye a legtöbb nálunk árult használt thinkpad külföldi...), 8GB RAM, 250GB SSD; el is vizték őket)

Kivéve persze az anyaghasználatot... azért az tényleg nem mindegy, hogy a lenovonak ez egy thinkpad csúcsgépe (még ha használt is), vagy egy belépő gagyisága.

De ha azt nézzük, hogy jelenleg egy használt gépre (ami prociban alig tudja a 60% teljesítményt a mai belépőszinthez képest) felárat kell fizetni egy újjal szemben, az azért vicces, na...

Ma már nem éri meg használt üzleti gépet venni.

Pontosabban azon az áron, amiért kínálják, azon nem.


Ez a gép egy jó vásár lehetne mondjuk 110-120 ezerért. Gyengébb proci, régebbi platform, de cserébe megkapod az üzleti minőséget. Így oké. De 150 ezer..? Egy ki tudja mire használt gépre?? 🤣🤣🤣

Nem az a hülye, aki árulja, hanem aki megveszi...

2022. dec. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#6


Miért lenne oda a produktivitás? Nagyon sok mindenre bőven elég egy 5-7 éves gép. Egyáltalán nem kell mindenkinek csúcs teljesítmény, viszont az anyaghasználat, tartósság, kialakítás nagyon is fontos lehet.

2022. dec. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
És nagyon sok mindenre már most is kevés. Laptopot nem rövid távra veszünk, ha most sem mindenre elég egy 5-7 éves gép akkor mi lesz 3-4 év múlva amikor, amikor 8-9-11 éves lesz? MA elég egy 2gen i7-es laptop? Furcsállnám...
2022. dec. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ennyi erővel vegyen mindenki másfél milliós laptopot, mert ami attól gyengébb, az "nagyon sok mindenre kevés"...
2022. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!