Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A szomszéd bácsi megkért,...

A szomszéd bácsi megkért, hogy vegyek neki webkamerát, mert szeretne videóbeszélgetéseket folytatni. Megvettem, de MX Linux Wildflower rendszer fut a gépén (én naivan windowsra számítottam)?

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult telepíteni, használatba venni egy usb webkamerát rajta? Vagy esetleg csak bedugom, és rögtön látni is fogja?

2022. dec. 2. 09:50
 1/8 SIDLER22 ***** válasza:
Ha valami egyszerűbb kamera és friss a rendszer is akkor nagy valószínűséggel egyből működni fog. Ha valami bonyibb ritkább típus akkor már nem biztos. De driver akkor is elérhető hozzá csak kicsit keresni kell.
2022. dec. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rádugod, a rendszer valószínűleg fel fogja ismerni, keresel egy olyan programot, amivel ki lehet próbálni (pl. a Cheese), majd utána kipróbálod abban a programban is, amivel a videóbeszélgetéseket le akarja bonyolítani.
2022. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi srácok, megnézem, és cheese része a rendszer alkalmazásainak, vagy külön fel kell rakni rá?
2022. dec. 2. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:

#3: A cheese egy külön webkamera-rögzítő/tesztelő alkalmazás általában nem az alaprendszer része, a disztribúciók nem tartalmazzák alapból.

Külön telepíteni kell.

Szerencsére az MX Linux - mint a Linux-disztribúciók általában - rendelkeznek csomagkezelővel (ez kb. olyan mint a Wndowsban levő Microsoft Store, az Androidban levő Google Play, z IOS-ben levő Appstore), amivel biztonságos központi helyről szerezheted be az alkalmazásokat:

[link]

2022. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2022. dec. 2. 11:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy ha nem megy az előbbiek segítségével, remélhetőleg megóvtad a csomagolást és a számlát, és akkor egyszerűen visszaviszed, és átcseréled egy Windowshoz kapcsolhatóra.
2022. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, rögtön felismerte, facebook/messenger alatt megy, viszont minden alkalommal rákérdez hogy "allow"-e...de szerintem oké lesz, köszi mindenkinek
2022. dec. 2. 16:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

*Linuxhoz kapcsolhatóra :D

Az állandó engedélyekhez próbálj meg rákeresni a neten arra az alkalmazásra, amiben használni fogja

pl: [link]


de ha már csak ennyi nem megy, akkor ez végülis belefér :D

2022. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!