Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vagy tabletet...

Milyen laptopot vagy tabletet ajánlanátok egyetemistának? Milyen lehet praktikus (cikkekben láttam hogy külön veszik az egyetem tipusát, itt vegyész/biológia, tehát természettudomány a szempont nekünk)

Figyelt kérdés

Vonaton utazva láttam valaki mellettem tableten tanult, mint egy biológia tankönyvből, érintéssel, tollal feladatokat oldott meg.

Innnen jött az ötlet, hogy ráébredtem én már nem ismerem annyira az új lehetőségeket, tanulási módokat- ezért kérdezem itt, hátha írtok jó ötleteket.



2022. dec. 11. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az illető is értékelné, ahhoz viszont túl drága mind, amelyik alkalmas erre, 100e körül kezdődnek.
2022. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy nem biztos hogy az illető is értékelné? A saját gyerekemről van szó, szerintem értékelné. Gondoltam hogy 100e körül kezdődnek.
2022. dec. 11. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Valaki pl. nem szereti a tableteket, vagy csak egy bizonyos típust. Talán toll nem is kell neki, így lehet venni másik típust is, mert ez, a különleges kijelzővel együtt jelentős tétel.
2022. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Különleges kijelző? Ezek kapacitiv kijelzok altalaban…

En samsung galaxy s6lite-ot hasznalok, matekszakon szuper. Pdf-ek olvasasara, abba belejegyzetelesere szuper. Szeretem, mert barmilyen fajlt szet tudok vele cincalni kedvem szerint, hasznos. Itt hozza volt a toll. Android, de nekem tobb mint 3 eve fut akadasmentesen

Az ipadok is nagyon jok, ott kulon meg kell venni a tollat, ugyan olyan hasznos, segito

Vettem en hozza anno billentyuzetet es egeret is, konkretan egy laptopkent tudom hasznalni igy (van benne olyan mod)

A toll meg lehet hogy amugy draga, de csak egyszer kell megvenni (samsungnal hozza van) es aliexpresszrol lehet hozza rendelni plusz hegyeket, ha elkopik (1000ft/5 db)

2022. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én is Samsung Galaxy Tab S6 Lite-ot használok, szerintem ennél komolyabb felesleges is jegyzeteléshez/tanuláshoz, mindent tud ami kell (állatorvosi szakon vagyok, szóval természettudományokhoz közel :D). Viszont sokakat ismerek, akik jobban szeretnek papírra jegyzetelni, ez nagyon személyfüggő.
2022. dec. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 Amennyire én tudom, ezeken van egy plusz nyomásérzékeny réteg, talán Wacom-technológia, nem biztos.
2022. dec. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Lehetseges, de ugyan ugy hasznalhato hozzajuk (probaltam) az aliexpresszes 1500 ft-os toll.

Termeszetesen azzal nem lehet dolve satirozni, es nincsen erintos gomb az oldalan… de lehet vele irni. Es kb minden tablethez mukodik, mert olyasmi, mint a rendes tollak vegen az a kis golyo szeru valami

2022. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
#7 Persze, az ilyen olcsó tollak szinte minden kijelzőn működnek, de ez kb. olyan pontos, mintha zsírkrétával írnál. Ha az is elég, felesleges még az S6 Lite is.
2022. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én inkább azt tanácsolom, hogy ez mindenképpen olyan dolog amit a felhasználóval is meg kell beszélni és sokmindent számba venni, nálunk pl a szakon rengetegen használnak tabletet, vannak érintő képernyős laptopok, van akinek még laptopra is alig van szüksége, van akinek az összes jegyzete digitális, vannak akik a kiadott diákat egészítik ki, de én többször próbálgattam több ismerősöm eszközét is, és nem igazán fogott meg, sokkal jobban fekszik nekem a papír a legtöbb dologban. Igaz sokat használom a laptopomat, rengeteg anyag van rajta, nagyon hasznos, sok lehetőség csak digitálisan érhető el, de vannak könyvek amiket inkább kikölcsönzök, és vannak jegyzetek amiket kézzel írok, rajzolok stb.

Mivel nem csak az emberek igényei mások, hanem rengeteg lehetőség is van technika terén, még magának is át kell gondolni mit venne az ember. Egy jó laptop általában elengedhetetlen ilyen szakokon szerintem, onnan már egyéni kérdés.

2022. dec. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!