Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PS2 és Xbox emulátornak...

PS2 és Xbox emulátornak milyen erős gép kell?

Figyelt kérdés
PC-t szeretnék venni, alapvetően sima hétköznapi használatra, tehát internetezés, szövegszerkesztő, filmek, stb. De jött egy ötlet, hogy jó lenne tolni néhány régi sima Xbox vagy Ps2 játékot, de nem tudom mennyire kell hozzá kemény gép. Sajnos ezek a játékok PC-re már sokszor nem elérhetőek, nem lehet megvenni őket, sőt már torrent oldalakon sincsenek fent.
2022. dec. 18. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen árkategória?

Alapvetően egy i3 8100-töl felfelé, amiben hosszú távon gondolkodnék netezős gépként.

Ez önmagában is elég lehet a ps2 emulációkhoz az integrált grafikájával.


Tegnap 55-60 ezerért láttam ilyen gépeket.


Youtibeon nézz teszteket.


Ha mégis kéne egy videokártya, akkor sem hiszrm, hogy 1030-1050-1050ti-nál feljebb kéne menni, és ezek már visznek szépen 5 évnél régebbi játékokat is (gta v, csgo, stb)

2022. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom kell-e egyáltalán ehhez videókártya. Mondjuk én a videókártya híve vagyok, szerintem sokkal pofásabb a gép, ha van benne, még ha egy képet ad típusú kártyáról van szó, akkor is.

Árat nézve én max. 100k-t költenék erre, használtan néztem eddig.

2022. dec. 18. 17:08
 3/3 A kérdező kommentje:

Amúgy a PCSX2 (PS2 emulátor) ezt kéri GPU-nak minimum:

"GPU

Direct3D10 support

OpenGL 3.x support

Vulkan 1.1 support

PassMark G3D Mark rating around 3000 (GeForce GTX 750)

Note: Recommended GPU is based on 3x internal, ~1080p resolution requirements. Higher resolutions will require stronger cards; 6x internal, ~4K resolution will require a PassMark G3D Mark rating around 12000 (GeForce GTX 1070 Ti).

Just like CPU requirements, this is also highly game dependent. A quick reference for GPU intensive games: Wiki

2 GB video memory"



Ajánlottban meg ezt:

GPU

Direct3D11 support

OpenGL 4.6 support

Vulkan 1.3 support

PassMark G3D Mark rating around 6000 (GeForce GTX 1050 Ti)

4 GB video memory



Az Xbox emulátor, a xemu elvileg annyit kér, hogy Opengl 4.0 támogatva legyen.

2022. dec. 18. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!