Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan menthetném meg a...

Hogyan menthetném meg a merevlemezemet?

Figyelt kérdés

Van egy külső, usb-vel csatlakozó 1 tb-os merevlemezem, ami ha rádugom a gépre, kiírja, hogy probléma adódott a lemezzel. Aztán a fájlkezelő még meg is nyitja, mutatja is a fájlokat, mappákat rajta, de pár másodperc után meghal, belefagy az egész fájlkezelő, ahogy próbálja olvasni róla az adatokat. Megpróbáltam a lemezkezelővel formázni, de az sem megy. Ha előbb dugom a gépre, el se indul a lemezkezelő, csak kifagy kb, ha előbb megnyitom, és utána dugom rá, akkor megjelenik benne a lemez. El is tudom indítani rajta a formázást, de mikor ténylegesen csinálnia kellene, meghal. Van a lemezen egy visszajelző led is, mikor bedugom még kéken (normálisan) világít, de aztán a hibák jelentkezésével együtt pirosra vált.

Van valami más módszer a lemezkezelőn kívül formázni esetleg, vagy valami ötlet, hogyan tudnám munkára bírni? Nem esett le vagy érte fizikai behatás, pár napja néztem rá crystaldiskmarkkal, és akkor még csak annyit írt, hogy 5 áthelyezett szektorja van, más hibát nem írt.


2022. dec. 20. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

LEhet hogy nem a lemeznek vna baja, hanem az USB-s adapternek. A legtöbb külső HDD az nem más, mint egy műanyag házba szerelt klasszik SATA HDD, kiveszed a házból, berakod a gépbe és kipróbálod úgy.


Nem mindegyik "tokot" lehet roncsolás nélkül szétszedni.


Milyen külső lemez ez pontosan?

2022. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Majdnem ugyanez, csak 1 tb-os, nem 2.

2022. dec. 20. 19:38
 3/6 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=2mrZRPuMGXU

Megpróbáltam ezen videó alapján, diskpart, aztán clean majd create partition primary, igaz kb versenyt kellett futni a hdd-vel, hogy legyen idő lefutattatni, de sikerült végül. Utána a lemezkezelő se fagyott ki tőle, tudtam törölni a kötetet, majd próbáltam formázni, de a gyorsformázásnál is, aminek azért viszonylag gyorsnak kellene lennie, ugyanúgy tűnik, mintha meghalna, nem csinálna semmit, csak pirosan villog.

2022. dec. 20. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=sl3ynJ3lpR8


https://www.youtube.com/watch?v=1Sc_Kt2Aqvw


Finoman szétszeded, berakod gépbe és próbálsz ott.

2022. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ott is ugyanezt csinálja sajnos.

Amikor frissen van csatlakoztatva, még elkezd rá másolni, de egy 3 megás fájl se megy végig rajta. Aztán mikor újra rádugom a gépre, látom hogy ott van rajta a fájl. Nyilván megnyitni reménytelen, de valami történik vele. Meg mikor mennek a formázási próbálkozások, utána is felismeri mind a lemezkezelo mind a fájlkezelő, hogy kapott új kötet címet stb. Csak használhatatlan sajnos, kidobni meg nem akarom, hátha menthető lenne valahogy.

2022. dec. 20. 20:09
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül többedik próbálkozásra, de az ötleted alapján így direktben a gépre dugva végül sikerült helyrerakni, megformázni. Most már működik ugyanúgy az usb vezérlővel is.

Köszönöm szépen a segítséget!

2022. dec. 20. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!