Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rendszerlemeznek használt...

Rendszerlemeznek használt SSD-t hány százalékos kondíció elérésekor lesz érdemes kicserélni?

Figyelt kérdés

Az enyém most tart 96%-nál 398 napos üzemidővel.


Ez egy Western Digital PC SN530 NVMe SSD Tipisszáma: SDBPNPZ-256G



2022. dec. 21. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kondíció a lényeg, hanem az írásmennyiség.

Sőt, az sem feltétlenül.


Alapvetően van egy bizonyos írásmennyiség, amire a gyártók garanciát vállalnak a garanciaidőn belül (TBW, münden ssd-hez meg van adva). De ez nem jelenti azt, hogy nem bírna még annál is többet.

Tehát az egyetlen ami igazán degradálja az SSD-t az az írás.

A HD sentinel is ebből számol (wear level, és egyebek), te esetedben bő egy év üzemidő alatt az élettartama 4%-át fogyasztottad el, ~Hozzávetőlegesen.

Tehát még 96% visszavan 😃 ez a teljesítményt nem befolyásolja, csak egy saccolt érték a gyártói előírásokból.


Nyilván idővel lesznek azért olyan cellák, amiket le kell zárnia, mert nem bírt annyit, de ilyen esetekre van kb 5-10% tartalék az SSD-knél. Illetve te magad is tarthatsz fent tartalák tárhelyet azzal, ha nem particionálod a teljes tárterületet.

Meg az írást is vissza lehet fogni, stb...

De nyilván ennek nincs értelme... persze egyre nagyobbak lesznek a fájlok a jövőben, de így is legalább 15 év üzemidő, mire eléred a végét 😃



Szóval írásmennyiséget nézd az adatok közül, és azt vesd össze a TBW-vel.

2022. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
2022. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
16,90TB az írt adatmennyiség
2022. dec. 21. 22:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Így használva tovább már 26 év múlva le kell cserélned.
2022. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 6 éve nullan van a kondíció. Én akkor tervezem cserélni ha tönkremegy.
2022. dec. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xp ali ***** válasza:
Őszintén szólva nem nagyon láttam még ssd-t tönkremenni kondícióromlás miatt. Sőt hagytam ott hosszú hétvégére írni random patternnel lemezt (dd if=/dev/urandom blablabla). Semmi szignifikáns nem történt. Sztem akármennyit is kibírhatnak, kivéve amikor elromlanak. A fontos, pótolhatatlan adataidat 3 helyen tartsd, minimum 2 GPS koordinátán, ami pótolható, azt meg pótlod, ha egyszer majd kell.
2022. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 A tényleg fontos dologkat két különálló külső merevlemezen tartom.
2022. dec. 25. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!