Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akarják hülyének nézni...

Miért akarják hülyének nézni az embert a használt üzleti laptopokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek meséltem, hogy elromlott a laptopom, és most tervezek újat venni majd januárban, erre neki egyből felcsillant a szeme, hogy Ő ismer egy embert, több 1000 pozitív visszajelzése van, van külön boltja is, tuti dealt tudok kötni, kihagyhatatlan lehetőség.


Nekem már a fejembe megvolt, hogy milyen paraméterekkel, milyen laptopot és kb mennyiért szeretnék vásárolni, de addig rágta a fülem, ameddig bementünk, előtte lecsekkoltam, tényleg több ezer pozitív visszajelzése van, számomra érthetetlen módon.


Vázoltam, hogy mit szeretnék, és jött is az eladó a tuti lehetőségekkel, "a kategóriás gépeket mutatott nekem" sima 8 giga ram, max 8. generációs processzor, 256 giga ssd, 140-150 ezer forint.


Mondom ezt ha bővítem ssd-be meg ramba, ott vagyok, hogy vehetek egy zsír újat, miért érné ez meg nekem.


Hogy ezek minőségi üzleti gépek, soha nem romlanak el.


Kérdeztem az aksi időket, hát változó azt mondja, mondom és a billentyűzet, na az prémium EU világítós, de matricázva magyar.


Ott tartunk, hogy az elvileg megbízható eladó egy régi, foltos, használt, és még csak nem is magyar billentyűzettel rendelkező gépet akar eladni 140-150-160 ezer forintért?


Mennyire kell hülyének lenni ahhoz, hogy ezt valaki meg vegye?


Egyáltalán mi ez a nagy hype? 140 ezer forint és még a billentyűzet se magyar, ha valaki ilyen termékeket forgalmaz, hogy lehet ennyi pozitív véleménye?


2022. dec. 22. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért hozzá az szokott személyesen bemenni és sokszor még úgy is szívesen többet fizet ha tudja máshol olcsóbb.

Csak ne kelljen a technikai részletekkel bajlódnia.

2022. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Kb 160-ért aránylag elfogadható gépet kapsz újat.

Fajlagosan drágább a használt gép, ahogy láttam...

2022. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 DK-s ***** válasza:
67%

Náluk nézelődj, és egyeztess a postázásról. Meg fogják oldani.


[link]


Tőlük nem kapsz olyan gépet amit eladás előtt nem szedtek darabokra, és nem teszteltek le mindent.

2022. dec. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Ezek ilyen hullámokban jönnek és mindig van valami új. A havernak a haverja még mindig jobbat tud olcsóé, mint Közép-Európa legnagyobb webshopja és az emberek még mindig bekajálják, hogy van egy haver aki tudja a tuti. Akihez képest a google és az árukereső az hülye...

Ez megvolt régen is, csak akkor más termékeknél - akkor is mindig rábszás lett a vége.


Mostanság nagyon pörög a használt üzleti laptop, mert sok helyen tömegesne szórják ki a régi lomokat amik valami miatt már nem felelnek meg a céges policynek. Itt is szokták ajánlani a gyakorin és én azt tökre elhiszem, hogy pár éve ezek jó vételnek számítottak, amikor az intel megtehette hogy évekig csak a fingot reszelte, de azok az idők elmúltak. Az elmúlt 4 évben akkora léptékú fejlődés volt a hardvereknél, amit már vagy 15 éve nem láttunk. Amikor ezt normálisan kifejtem egy kérdésnél, akkor jön az hogy de a zsanér meg az anyaghasználat...


Pár év és fogadni merek lesz ilyen a tévéknél is, hogy majd valaki a havero haverján keresztül ajánl valami tuti vételt ami közel annyi lesz, mint egy új 4K TV csak mellette sokkal sz@rabb és azt is kajálni fogják...

2022. dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kérdező, jól látod a helyzetet. Amúgy sajnos valóban, egy latitude/probook/thinkpad van annyira jó minőségű anyaghasználat terén, hogy tovább fogja bírni maga a ház, mint egy új konzumer belépő szintű laptopé.

De ha megnézzük a hardvert, akkor ég és föld. És nem is azzal van baj tényleg, hogy külföldi bill, meg használt, meg nem új generáció, hanem az árazással...

De amíg van rá kereslet, addig nem lesz árzuhanás. Nem tudom honnan van ez a sok vásárló nekik... ennyire nincs pc-s ismerőse az embereknek, aki meg tudná mondani azt, amit te is, hogy nem éri megennyiért hasz áltat venni?

2022. dec. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 DK-s ***** válasza:

#5-nek:


Itt nálunk Pécsen van egy üzlet, amelyiket az értelmesebbje messziről elkerül. Kész poén amit művelnek, és KÉT évtizede megy nekik!


Laptop: Core2, 2 Gb RAM, 160Gb HDD, laza 33.000-ért. Bexarás.


[link]

2022. dec. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A használt üzleti laptopok nem feltétlen rosszak, csak a kérdés, hogy milyet, mennyiért, milyen célra. Amikor az Elitebook 8370p-met vettem 4 éve csak netezésre dokkolóval 65 ezerért, amibe beledobtam egy már meglévő SSD-t, ez nagyszerű vétel volt. Hasonló specifikációkkal rendelkező konzumer laptopot 2-3-szor annyiért kaptam volna, de ez az Elitebook egy tank, az meg ha csúnyán ránézek, porrá törik.


A business class gépek, hogy #4 írja, akkor futottak fel nagyon, amikor az AMD a bulldozer procikkal töketlenkedett és nagyon olcsón lehetett 3. És 4. generációs i5/7 procival felső kategóriás Thinkpad-eket és Elitebookokat kapni. Akkor beleivódott a köztudatba, hogy töredék áron verik a jóval drágább új gépeket és a kevésbé becsületes "ismerősök" máig ebből próbálnak megélni.

2022. dec. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xp ali ***** válasza:
160ért nem kapsz elfogadható új gépet. Legalábbis nem i5-ös procival. Most 1 rendes új business laptop 4-600e és felfele. Nem business olyan 200-tól, de inkább 250-től, amit érdemes lehet megvenni. Olyan különbségek vannak, amit nem biztos, hogy specifikációból ki tudsz találni. Szervizelhetőség, felhasznált anyagok, ilyesmi. Nem csak ram-proci-memóriából áll egy gép, amit a legtöbben néznek.
2022. dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

160-ért rendes üzleti használt gépet sem kapsz.


147 egy Thinkpad magyarított billentyűzettel, 8 giga ram, 256 giga ssd, és vannak rajta használati nyomok és ez az "A kategória", ha ezt bővíted 16 giga ramra, 1 tb ssd-re (ezek az én feltételeim, nekem ezek szükségesek), akkor 200 felett vagy, és még magyar billentyűzet sincs rendes + kétes aksi, + használati nyomok.


Ma vettem egy 16 giga ramos, 1 tb ssd-vel, amd ryzen 5 3500u processzorral, 3 év garanciával, boltban, egy új notebook-ot, 189 ezer forintért.


Lehet végülis ugyan oda lyukadok ki, hogy ugyan annyit fizettem érte, mintha használtat vettem volna, de erre van garancia, magyar világítós billentyűzet, senki nem használta előttem, eddig használatlan aksi.


Az összeszerelés minősége meg pont nem érdekel, mert nem használom napi szinten, és nem hordom sehova, szóval teljesen jó :D

2022. dec. 23. 11:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Na most ez a használati nyomok vannak rajta téma a legkisebb probléma. A tiéden is lesznek. Valószínűlegg még rosszabbak is, mivel maga a gép kommerszebb és téged nem is érdekel az összeszerelés minősége.


Ha nem hordod sehova, az akku állapota sem annyira mérvadó, mert mindig a töltő/dokkoló közelében vagy. Ha 2-3 órát kihúz, akkor az elég. Visznt ezekhez a laptopokhoz fogsz kapni csereakkut, akár a gyárinál nagyobb kapacitásút is.


A probléma az, ha nem áraznak hozzá az állapothoz, és mint amit a 7-es kommentemben írtam, mivel 4-6 éve igen népszerű lett ez a kategória, sok eladó leszokott róla, hogy hozzáárazzon. Úgy már valóban nem éri meg.

2022. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!