Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akarják hülyének nézni...

Miért akarják hülyének nézni az embert a használt üzleti laptopokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek meséltem, hogy elromlott a laptopom, és most tervezek újat venni majd januárban, erre neki egyből felcsillant a szeme, hogy Ő ismer egy embert, több 1000 pozitív visszajelzése van, van külön boltja is, tuti dealt tudok kötni, kihagyhatatlan lehetőség.


Nekem már a fejembe megvolt, hogy milyen paraméterekkel, milyen laptopot és kb mennyiért szeretnék vásárolni, de addig rágta a fülem, ameddig bementünk, előtte lecsekkoltam, tényleg több ezer pozitív visszajelzése van, számomra érthetetlen módon.


Vázoltam, hogy mit szeretnék, és jött is az eladó a tuti lehetőségekkel, "a kategóriás gépeket mutatott nekem" sima 8 giga ram, max 8. generációs processzor, 256 giga ssd, 140-150 ezer forint.


Mondom ezt ha bővítem ssd-be meg ramba, ott vagyok, hogy vehetek egy zsír újat, miért érné ez meg nekem.


Hogy ezek minőségi üzleti gépek, soha nem romlanak el.


Kérdeztem az aksi időket, hát változó azt mondja, mondom és a billentyűzet, na az prémium EU világítós, de matricázva magyar.


Ott tartunk, hogy az elvileg megbízható eladó egy régi, foltos, használt, és még csak nem is magyar billentyűzettel rendelkező gépet akar eladni 140-150-160 ezer forintért?


Mennyire kell hülyének lenni ahhoz, hogy ezt valaki meg vegye?


Egyáltalán mi ez a nagy hype? 140 ezer forint és még a billentyűzet se magyar, ha valaki ilyen termékeket forgalmaz, hogy lehet ennyi pozitív véleménye?


2022. dec. 22. 18:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

2014-ben vettem egy akkori viszonylag alsókategóriás HP laptopot, (negyedik generaciós I3-as processzor, 4 giga ddr3-as ram, 1000gb hdd), az aksin kívül, ami valóban már max csak 2 óráig bírja aktív használat mellett, és fizikálisan semmi baja, pedig ezt hordtam lakáson kívül rendszeresen, 2x le is ejtettem.


Oké, hogy az üzleti laptopok atomból vannak, de a sima notebookok se cukorból vannak :D


De egyetértek abban, hogyha valóban korrekten lennének beárazva, mondjuk egy jó állapotú T480 magyar billentyűzettel lenne egy 100-110 max 120 körül, egy szavam nem lenne, de 150-ért kapsz egy hulladék külföldi világítós "de matricázott" gépet :d


Azért ne vicceljünk :D

2022. dec. 23. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!