Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 106cm 4k tv-m, számítógép...

106cm 4k tv-m, számítógép monitornak is használom. De az integrált videokártyám csak full hd-t támogat. 2m távolságból nézem. Van értelme egy jobb kártyát venni a 4k miatt vagy ekkora távolságból felesleges?

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:

"De az integrált videokártyám csak full hd-t támogat"


Biztos? Milyen processzorod van?

2022. dec. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pentium Dual-Core G3240-es proci, régi gép torrentezès , film nézés, office amire használom.
2022. dec. 25. 08:32
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem javaslom a monitor használatot. Nagyon rossz a fényerő szempontjából egy ekora monitor előtt dekkolni.


Filmnézés szempontjából szerintem nem érdemes erőltetni a 4K-t.

Én 55"-en néztem 4K tartalmakat 2 méterről. Úgy kijön a felbontáselőny. Viszont gyakran így már túl közel voltam a kijelzőhöz. Szóbal filmezéshez a 4K nem igazán ad már sok pluszt.


Net/office felhasználásban viszont jól jöhet.


A) lehetőségként inkább a gépfejlesztést javaslom. Meg nem mondom, hogy melyik processzortól van 4K hdmi-n. 8100-zal van tapasztalatom, ott csak 30hz van, ami filmezéshez 24p mellett elég. Minden másra alkalmatlan. 1440p-n meg hülyén mutat még mindig a 4K

Tehát kéne a 4K 60hz

B) opció meg pl a GT 1030 videokártya.

2022. dec. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is egy 1030-as van 4K-hoz azzal már jó asztali használathoz.

Talán egy 10 gen intel iGPU már jó talán de nem vagyok biztos benne ,alaplapot kimeneteit is meg kell nézni mennyit támogat.11 gen tünik már jónak.

De szerintem egy 1030 ereje kb kell hozzá.AMD vonalon könnyebb iGPU-t találni 2400G és feljebb

4K meg full HD között nagyon nagy a különbség de a 2m meg baromi sok.A szövegmgjelenítés pl sokkal szebb 4 K-n de 2m-ről kérdés számomra mit látnál belőle.Ha nagyítás nálkül használod akkor biztos jobban olvasható lenne 4K-ban

2022. dec. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem vennék abba a gépbe semmit. FullHD-ban küldeném ki a képet, és ha lehet akkor úgy állítanám be a TV-t hogy ne töltse ki a teljes képernyőt, hanem csak a közepén jelenjen meg a kép. Így a nem használt részek sötétek maradnak, nem vakuzza ki az agyadat a kép, és kb 55-60cm lesz a megjelenített rész képátlója. Ez viszont 2 méterről egy kicsit kicsi.


De te tudod. Próbáld ki, azzal semmit nem veszítesz.

2022. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elvileg a negyedik generációs I5 processzorba integrált kártya is támogatja már a 4k-t. Pl egy i5 4460 is. Pont egyik nap láttam egy hirdetést 5e èrt róla. Lehet megérne ennyit a dolog. Vagy tévedek?
2022. dec. 26. 04:51
 7/9 anonim ***** válasza:
i3-4330-am volt(GPU ugyanaz mint i5 4460-ban) használhatatlan volt akadt az egész ráadásul én displayporton próbáltam ahol 60Hz-t is támogat.
2022. dec. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Használt videokártyát is néztem, egy 1050 ti 35e körül indul, de gondolom az már bőven elég lenne.

8gb ram van a gèpben ezt érdemes 12-re növelni?

2022. dec. 26. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem! Minek neked 12GB RAM? Csak szólok, hogy RAMnak legjobb helye a polcon van. Mert ha gépben van, az biza öregszik.
2022. dec. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!