Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor helyett VR szemüveget...

Monitor helyett VR szemüveget lehet használni?

Figyelt kérdés
Fogalmam nincs hogy működnek ezek. Én csak simán azt akarom hogy az ágyban háton fekve tudjam nézni a monitort és közben gépelni. Mivel a monitort nem tudom a plafonra felszerelni , ülve ,görnyedve meg nagyon gyorsan elfáradok. Kérdésem hogy ezt meg lehet oldani egy olcsó vr szemüveggel ? Milyen videokártya milyen összeköttetés hogy valósul meg ez ?

2022. dec. 25. 21:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy sokkal olcsóbb egy monitor vagy tv a plafonra, mint egy normális VR szemüveg, meg egy PC, ami meghajtja :)

Mondjuk kb. 3 perc után rájössz mindkét verzióval, hogy használhatatlan ötlet. :)

2022. dec. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Most találtam egy olyat hogy video szemüveg . Nem is olcsó de úgy nézem hogy egy rakás szrar. Normális leírás sincs hozzá ,az sem tiszta hogy hdmi vel hogy kötöm össze. A febontása meg VGA vagy még annyi sem.


Azért gondoltam hogy a VR szemüveg lenne az ami monitor felbontását tudná.


Nem értem mi az a duma hogy gép ami meghajtja?? Mit kell ezen meghajtani?


Nem játszani akarok vele hanem ugyan azt a 2,5K felbontású asztalt nézni amit a monitoromon és ahoz nem kell semmiféle gépigény .


Értelemszerűen wifin vagy valmi wifi terminálon keresztül akarnám használni de ez csak tipp , fogalmam sincs hogy működik.


Meg nekem nem okostelefon VR szemüveg kell hanem amiben benne van a monitor .


Nem egy tokot akarok venni 15e ért amibe belerakom a telefont hanem a PC jelét akarom ráküldeni .

2022. dec. 27. 00:14
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű az, hogy 2,5k oszt jóccaka.
2022. dec. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát ezeket a technikai részleteket akarom megtudni , hogy működik . Van egy nvidia quadro k620 vgam . Ott a menüjében hogy több megjelenítő de most csak egy van ,ami a monitor. Ha vennék egy VR szemüveget akkor ott megjelenne mint eszköz? És nem kell nekem hogy 1440p be tükrözze az asztalt , elég full hd be is mert nagyítva nézem amúgy is a fordítót.


Vagy nem igaz hogy nem létezik egy hdmi terminál ami a video jelet wifin kisugározza és akkor párhuzamosan menne a kép hdmi n meg display porton is , egyiken a szemüvegbe másikon a monitorba. Nem kell kapcsolgatni semmit.


Én ilyenre gondoltam . Attól meg ne félj hogy kiderülne 3 perc alatt kényelmetlen mert mondom hogy kipróbáltam egy órán át se fáradok el háton fekve ,még a szemem is becsuktam mintha aludtam volna , csak a fordítás elolvasásához kellett felemelnem a fejem ami persze kíny, ezért kell a szemüveg.


A tükörre is gondoltam de az meg fejreállítja a szöveget :D

2022. dec. 27. 00:46
 15/17 anonim ***** válasza:
80%

Már az alap VR szemüvegeknél is azt kell figyelembe venni, hogy SZEMENKÉNT kell a full HD, minimum. Még egyszer: ez két kijelző, a szemedtől pár centire.

Másrészt meg értem én, hogy feküdtél az ágyban egy órát, de VR headsettel a fejeden? Erősen kétlem. Ezek nem csak a füleden meg az orrodon ülnek és helló.


De ha ilyen jól tudod, akkor csináld, nem is értem minek írtad ki a kérdést. Aztán csak szenvedj a fejeden egy fél sisaknyi valamivel, miközben a pocakodon egyensúllyozol az egérrel meg a billentyűzettel.


(Még mindig ezerszer egyszerűbbnek tűnik venni töredék árból egy nagy kijelzőt és felfúrni a plafonra, ami szintén ostobaság lenne, de hát ha neked ez kell...)

2022. dec. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ok de még mindig nem tudom hogy létezik e ilyen szemüveg amire így rá tudom tenni az asztalt.


Megnéztem a felcsatolást is ,az csak egy vékony pánt és füllhallgatók sem kellenek ,a fejemet meg amúgy sem akarom oldalra borítani hiszen az oldalfekvés lenne. Mitől szenvedés? Még nyitva se kell lennie a szememnek tehát a 3cm re lévő monitor sem fárasztana.


És mitől gépigényes az hogy egy 4K s videokártya egy időben megjelenítsen 3 kijelzőn full hd t? Nem is kell hogy a szoba monitorom menjen ,ha nem bírja...


És nem figyelsz , mondtam hogy nincs egér és nem egyensúlyozok a hasamon semmit. A billentyűzet a combomon van kinyújtott kézzel tudod anatómia mintha állnál akkor is a combodnál van a kezed csak ezt képzeld el vízszintesen :D


Amúgy meg a végén már saját magadnak is ellentmondasz mert miért lenne ostobaság felfúrni egy monitort a plafonra ha eddig azzal érveltél hogy a VR szemüveg nyomná a fejem meg korlátozna meg rövidlátást okozna? Egy monitor semmi ilyet nem csinálna de nem fogok felfúrkálni semmit pláne az ágyam fölé hátha egyszer leesik és álmomban megöl.


Engem a szoftveres megvalósításának lehetősége érdekel hogy lehet e és melyikkel lehet ezt megcsinálni.

2022. dec. 27. 13:38
 17/17 anonim ***** válasza:
Lehet, mindegyikkel. Szívesen.
2022. dec. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!