Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor helyett VR szemüveget...

Monitor helyett VR szemüveget lehet használni?

Figyelt kérdés
Fogalmam nincs hogy működnek ezek. Én csak simán azt akarom hogy az ágyban háton fekve tudjam nézni a monitort és közben gépelni. Mivel a monitort nem tudom a plafonra felszerelni , ülve ,görnyedve meg nagyon gyorsan elfáradok. Kérdésem hogy ezt meg lehet oldani egy olcsó vr szemüveggel ? Milyen videokártya milyen összeköttetés hogy valósul meg ez ?

2022. dec. 25. 21:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Megoldható, rohadt kényelmetlen hosszútávon.
2022. dec. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ez még nem megoldható Windowsal, legalábbis oprendszer szinten defaultban nem támogatott. De elvileg tükrözheted a kijelző képét egy szemüvegre, azonban szerintem nem igazán lesz kényelmesebb.

- Az egérre és a billentyűzetre ugyanúgy szükséged lesz. Háton fekve ezeket nem tudod kezelni.

- Háton fekve ugyanúgy nem fogod tudni használni magát a VR headsetet sem. Ezek nem akkorák mint egy napszemüveg. Kényelmetlen lenne.

- Már önmagában ez az ágyon fetrengve számítógépezés minden módon egy egészségügyi rémálom. Kényelmesen és valamennyire egészségesen, egy normális székkel és íróasztallal tudsz dolgozni, fekve az összes pózban nagyon durván terhelve lesz a gerinced, vállaid, nyakad, stb.

- A VR szemüveg hosszú távú használata sokkal egészségtelenebb, mint a monitor előtt bambulni. Nyilván, nem fogsz belehalni abba, ha heti párszor használod, de azért lássuk be: ez két kijelző, a szemedtől pár centi távolságra. Már egy átlagosan 1 méter távolságban lévő monitor sem épp egészséges a szemnek.

2022. dec. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és elfelejtettem: ha minden kötél szakad, akkor én egy kompakt méretű laptopot, párnával megtámasztott hátat (lehetőleg kb ülő pozíciót) és egy laptop állványt javasolnék, már ha mindenképpen ágyban akarsz számítógépezni. (Vagy esetleg egy jobb tabletet, billentyűzettel, de ezek meg már kb. drágábbak, mint egy laptop.)
2022. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Húúhhh... másik irányt javasolnék inkább. Ha ülve elfáradsz, akkor állj fel! Vannak állítható magasságú asztalok. Ez a javaslatom.


A fekvés az nagyon káros lenne már középtávon is. A belső szervek nem erre vannak kialakítva, elsorvadnak az izmaid, stb...


Illetve korábban javasolták az ülőlabdákat is, hiszen az folyton edzi a core izmaidat, muszáj tartanod magad, de legutóbb azt olvastam, hogy azokat sem tartják jónak.


A probléma pedig a görnyedéssel van. Görnyedni viszont bárhol lehet, labdán is, állva is, székben meg pláne.

Térdeplőszék tudja leginkább ösztönözni az embert a helyes testtartásra.


Bár lehet, hogy a váltogatás lenne az ideális.


Ezt a rohadós vr dolgot nem tartom életképesnek pötyögős office munkálkodáshoz.

2022. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ja, meg a kulcsszó:

Ergonómia

2022. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Bár lehet, hogy a váltogatás lenne az ideális."


Igen, szerintem is igazából az a jó út, ha tudatosan óránként tényleg feltápászkodik az ember egy rövidke sétára. Éppen ezért hasznos - noha bizonyos szempontból tényleg megmosolyogtató - hogy sok aktivitáskövető órában / karkötőben alap funkció az, hogy rád szól x időnként, hogy állj már fel, te tohonya :)

Az állítható magasságú asztal sem rossz ötlet, ha legközelebb íróasztal cserém lesz, akkor biztos hogy szempont lesz ez is.

2022. dec. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Jó hát azért itt írtok hajmeresztő dolgokat , nem az ISS úrálommásra készülök hogy fekve elsorvadjanak az izmaim :D


Na én meg pont abba halok bele ha egy párnával megtámasztom a hátam és az ölemben van a billentyű , akkor is leszakad a fejem ha nem támasztom neki a falnak és akkor is ha nekitámasztom. Olyan mint egy kínzó szék.


Kipróbáltam ,a leg kényelmesebb egyenes háttal fekve ,billentyűzet a combodon ,két kar végig ágyon alátámasztva , mintha aludnál be is csukhatod a szemed . Ha megfigyeled ez ugyan az a tartás mintha állánál csak ott meg van hajlítva a kezed de ott sincs terhelés ellentétben a párnás laptopos hülyeségnél . Próbáld ki az alkarjaid feszülnek mert le akarnak csúszni feléd és ettől is elfáradsz.


Nem akarok egeret használni és nem nézem a billentyűzetet ezért mondom hogy nekem csak az kell mintha aludnék de közben néha lássam a monitort .


Mert azt csinálom hogy megy a yutubon a szöveg és folyton megállítom és lapot váltok ahol google fordító van és amit nem tudok szót azt lefordítom aztán vissza yutubra videó indul és ez megy egy másfél órán keresztül.


Nem bírom tartani a fejemet ,vagy a nyakam vagy a kezem fárad el az asztalnál , falnak támaszkodva ágyban félig görnyedve még rosszabb kb 4 perc után meghalok a fájdalomtól és lecsúszok fekvő pózba fejem a párnára de ekkor meg már nem látom a monitort a szoba másik végében így meg abba fáradok bele hogy álandóan fel kell nézzek amikor fordítok hogy elolvassam ugyebár a szót.


Azt is tudom hogy a VR szemüvegben van giroszkóp tehát elvileg nem alakulna ki szédülés mint az autóban olvasásnál mert stabilizálja a képet amit látok.


Csak nekem az kell biztosra hogy ezt meg lehet csinálni , tényleg rá tudom tükrözni a monitor képét , akkor is ha nagyobb a felbontása mint a szemüvegnek stb.?

2022. dec. 26. 11:48
 8/17 anonim ***** válasza:
Steam VR-ban van ilyen virtuális asztal alkalmazás, inkább productivityre kihegyezve. Kéri a 4k vagy durvább szemüveget és kell alá vas is, cserébe világméretű a desktop kis túlzással. Szerintem egy nagyon kidönthető támlájú szék meg szigorú gyógytorna megnyugtatóbb és valós megoldás lenne.
2022. dec. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, és 100e fölött kicsivel egy jó tv kiváló monitor lehet.
2022. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De én kifejezetten olcsó megoldást keresek . A legolcsóbb szemüveget ami ezt tudja. Persze ha lenne helyem pénzem meg kedvem én is fel tudnék szerelni egy tévét a plafonra de ez az amit nem akarok.
2022. dec. 26. 15:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!