Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vadiúj SSD-nél normális, hogy...

Vadiúj SSD-nél normális, hogy a Hard Disk Sentinel Teljesítményre mindössze 80%-ot ír?

Figyelt kérdés

Szevasztok! Ma vásároltam egy Kingston 240 GB-os SSD-t. Nekem minden jónak tűnik, gyors. De a Hard Disk Sentinel program ezt írja: Teljesítmény 80% (Jó), Kondíció 100% (Kiváló). És még ezt írja:


"A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.

Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.

A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #233 Media Wearout Indicator


Nincs szükség beavatkozásra."


A teljesítmény miért csak 80%? Oké ez így? Köszi!



2022. dec. 27. 19:00
 1/7 CspCsj ***** válasza:
100%

Régebbi HDSentinel?

[link]

2022. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

legujabbat probald


legalabb visszatudod allitani a torolt fajlokat ha valoban ki van kapcsolva trim

2022. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, régebbi HD Sentinel volt. Frissítettem egy újra, most már 100%-ot ír az SSD-nél a Teljesítménynél is! Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget! :)
2022. dec. 27. 19:55
 4/7 A kérdező kommentje:

Most egy picivel később a HD Sentinel 6.01 Pro 98%-ot ír Teljesítménynél. És ezt:


"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 131097 alkalommal.

Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett.

További információk: [link]

Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.

A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #231 SSD Wear Indicator


Nincs szükség beavatkozásra."


Nem nagyon értem ezt a 131097 alkalmat, annyi hogy a torrent kliensbe újra meg kellett adnom a dolgok helyét, mivel már nem a D meghajtó, amit egyesével csináltam, de minden jó lett, az SSD-nek ezalatt nagyon minimális adatmennyiséget kellett írnia.

2022. dec. 27. 21:38
 5/7 CspCsj ***** válasza:
SATA kábel cserét próbálnék. (ha nincs új, akkor esetleg a DVD meghajtó, vagy HDD kábelével)
2022. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kicseréltem, meglesem egy másikkal, köszi. Viszont ez csak 3 GB/s kábel, az előző az 6 GB/s-es.
2022. dec. 28. 00:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Ugyanez a másikkal is, viszont nem hinném hogy ez súlyos gond lenne.
2022. dec. 28. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!