Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális, hogy lassúnak érzem?

Normális, hogy lassúnak érzem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Lenovo G505s laptopom az alábbi specifikációkkal:


AMD A8-4500M (4 mag, 4 szál, 1.9 Ghz alapjárat, max. 2.8 Ghz Turbo)

8 GB DDR3 1600Mhz RAM

AMD Radeon HD 7640G + AMD Radeon HD 8570M 2GB videókártya

Kingston A400 240GB SSD (rendszer) + Seagate 1TB 5400RPM (adatok)

Windows 10 Pro x64


Ahhoz képest, hogy szerintem azért nem egy nagyon gyenge hardverről beszélünk (de tudom.. régi), elég gyengének érzem a teljesítményt.


Windows 7 valamelyest jobban teljesít, mint a Windows 10, viszont előbbin valamiért sokkal tovább tart a bootolás, mert a Windows logó után legalább 20 másodperc fekete képernyő vár, és csak azután lép be a rendszer. (Próbáltam orvosolni msconfig stb beállításokkal, de nem jutottam semmire vele).


Önmagában az internetezés élménye sem a legjobb, internet oldalán nincs probléma, viszont az oldalak betöltése elég lassú, és amikor görgetni próbálok (pl.: Facebook, Index) meg-megakad a görgetés, amíg betöltenek a dolgok.


Böngésző: Google Chrome, Mozilla Firefox, mindkettőben jelentkezik ez a probléma.


Antivirus programot nem szoktam telepíteni a gépre, sőt még a Windows Defender is ki van kapcsolva, ugyanis nem töltögetek semmit sehonnan.


Gondoltam már, hogy Ubuntura váltok, viszont Programtervező informatikus hallgatóként szükségem van a Windows rendszerre, ugyanis C#-ban programozunk.


Tudom Linuxra is létezik a MonoDevelop, de nem tudom merjek-e lépni, és az minden lehetőséget megad-e amire a későbbiekben szükségem lehet az egyetemen.


A hosszú szövegért bocsánat, de csak így tudtam a problémámat teljesen kifejteni.


A válaszokat pedig előre is köszönöm!



2018. dec. 20. 08:48
 1/6 A kérdező kommentje:

+ még hozzátenném:


Hőfokokkal sincs semmi probléma, kb. 2 hónapja volt újrapasztázva a processzor és a videókártya is.

2018. dec. 20. 08:50
 2/6 MGéza ***** válasza:
Hát ennyire nem kéne lassúnak lennie, 4 mag és ez a beépített kártya ilyesmire bőven elég kéne hogy legyen. Valami hardver, eszközillesztő nincs a topon esetleg, az okozhat ilyen mikrolagokat. Látogass el a gyártó honlapjára, mindből a legfrissebbet szedd le. Win updatet is felkeresném, és pluszba kitérve a gyakori böngésző bővítményekre, mind Adobe flash player, NET framework, Visual C++, ilyesmi, ezek hiányában elképzelhető hogy némelyik oldal akadozik.
2018. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A driverek mind feltelepítésre kerültek a Lenovo support oldaláról (igaz, csak 2015-ös driverek vannak, azóta egyiket sem frissítették, mert minek..), illetve a Windows is a legfrissebb.


Bővítményekből pedig csak a uBlock Origint használom.

2018. dec. 20. 08:59
 4/6 MGéza ***** válasza:
Akkor rakd fel ezeket is, habár szeritem a NET framework és a Visual C++ alap Windows tartozék. De az Adobe flash hiánya az ilyen flash, animated tartalmak lejátszásakor okozhat némi megakadást.
2018. dec. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Böngészőnél próbáld meg ki/be kapcsolni a hardveres gyorsítást.
2018. dec. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szentpeter ***** válasza:

Esetleg a feladat kezelőben megnézni hogy mi fut a gépeden...

Mi használja a memóriát...

2018. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!