Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SSD nevezhető merevlemeznek?

Az SSD nevezhető merevlemeznek?

Figyelt kérdés

Számítógépekre szakosodott oldalakon hallottam az SSD (Solid State Drive)-kre a "szilárdtest-meghajtó" kifejezést, magyarosan.


De nagyon sok reklámoldal a HDD-khez hasonlóan ezeket is merevlemeznek hívja. Mennyire állja meg a helyét itt a klasszikus "merevlemez" kifejezés?



2022. dec. 28. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semennyire.
2022. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szilárd test-nek szokás a solid state-et fordítani minden témában.

Tárhelynek/háttértárnak lehet nevezni.


Sehol nem láttam még merevlemeznek írni.

2022. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem merevlemez, nincs is benne lemez. De merevnek merev
2022. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor van mit tanulniuk egyes reklámoldalaknak. Én is 1-2 helyen láttam.
2022. dec. 28. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden cégnél a marketinges a leghülyébb.

Ha értene bármihez is akkor nem reklámozással bíznak meg.

2022. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az SSD az szilárdtest-meghajtó magyarul.

A merevLEMEZ, ahogy a nevében is van, lemez. Definícióját tekintve: merevlemez (vagy kicsit régies szóhasználattal fixlemez, vagy szilárdlemez), harddisk, HDD: olyan mágneses elvű adattároló (háttértár), amely az adatok tárolására egy szilárd, nem hajlítható, fém alapú lemezt használ. Ez egybe van építve a meghajtóval, és egy jól lezárt házban helyezkedik el.


Az egy más kérdés, hogy használat szempontjából a mrevlemez és a szilárdtest-meghajtó ugyanazt a funkciót látja el, csak más-más fizikai háttérrel. De ettól azt még nem lehet merevlemeznek nevezni. Ugyanúgy, ahogy a pendrive-ot sem lehet floppylemeznek nevezni, pedig gyakorlatilag ugyanazt a funkcionalitást látja el: cserélhető háttértárként működik.


Egyébként én is láttam már cifra megfogalmazásokat. SSD-merevlemez például. Az a baj, hogy sok szaküzletben nem informatikusok dolgoznak. Egy kizárólag számítógépekkel foglalkozó szaküzletben 99%, hogy nem látnál ilyen szakmai hibákat. De mondjuk egy olyan nagyáruházban, ahol árulnak a hajsütőtől kezdve a mosógépen át a notebookig mindent, egyáltalán nem biztos, hogy hozzáértők fogják a hirdetéseket összeállítani.

De a vásárlók 99%-a sem szakmabeli, szóval éppen ezért nincs is egy-egy ilyen tévedésnek negatív visszhangja.

2022. dec. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pontosan tudják, mi a különbség, csak sok vásárló valószínűleg hiányolni szokta a "merevlemezt".
2022. dec. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok kevésbé hozzáértő vásárló megkérdezi, hogy mekkora a merevlemez a gépben, MIUTÁN közlöd velük, hogy 256-os SSD van benne.
2022. dec. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!