Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri ez a számítógép szerint...

Megéri ez a számítógép szerintetek?

Figyelt kérdés

Mit cserélnétek ki benne? Lehetőleg linkeljétek is az alkatrészt ugyanerről az oldalról ha változtatnátok.

Előre is köszönöm.

[link]



2023. jan. 3. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem elég erős gép, én ha valamit változtatnék akkor még 16 gb ramot tennék bele esetleg 3070-es kártyát (bár nem tudom mennyi a kereted)
2023. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az alaplap a gyenge pont: nem igazán nyitott bővítésre. Érdemes körülnézned, hogy van-e olyan alaplap, amibe tudsz rakni 4 memóriamodult (olcsóbb lehet a ram bővítés), illetve több PCI-e slot van benne.
2023. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudtok ajánlani konkrét terméket erről az oldalról ami megérősebb lenne az említett oldalon?
2023. jan. 3. 10:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlen van ez az alaplap a gépben. Az ilyen előre összerakott PC-kbe általában azokat az alkatrészeket pakolják a webshopok, ami rajtuk rohad.

Plusz az egész gép a micro-ATX köré épül, aminek jelen esetben semmi értelme hisz egy nagy gépházba vannak pakolva az alkatrészek.

2023. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen a többi alkatrészen is messziről bűzlik hogy rajtuk rohad már mióta, azért teszik bele nyilván. Ilyenek ezek a webshopok. Bevásárolnak előre aztán nem tudják hova tenni a webshopban.
2023. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gamingre teljesen felesleges ez az i7 egy RTX 3060 mellé. Helyette inkább egy i5-12400F-ben gondolkodnék, ezek is több, mint elegek hozzá. Sőt, még egy i3-12100F is bőven elég lenne hozzá. Ha AMD is szóba jöhet, akkor a Ryzen 5 5600 elég remek árban van. A megspórolt pénz mehetne egy erősebb videókártyára.


SSD egyéni preferencia kérdése, de kb. 7 ezer forinttal olcsóbb a WD Blue SN570 az áruházukban. Írási, olvasási sebességük ugyanakkora, TBW-t nem tudom. [link]


Én azt az alaplapot is cserélném, de ehhez konkrét javaslatot nem tudok mondani.


Tápegység meg a jövőben elég jó alap lehet egy későbbi bővítéshez, ehhez a konfighoz sok a 750W szerintem, de egy későbbi videókártya cserekor pedig nagy segítség lesz.

2023. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amd 5600

(Procihűtő igény szerint, de a gyári is megteszi, amíg nem zavar a hangja; ~bk007, 34 esports (egy ventis))

b550

2x8gb ram 3600 mhz (vagy ha sokkal olcsóbb, akkor 3200 mhz)

6700XT-6750XT-6800 (vagy ami keretbe fér. Ha érdekel a ray tracing, akkor nvidia, de ilyen teljesítmény mellé nem igazán ajánlom)

Ssd m.2 nvme igény szerint; hdd igény szerint

Ház igény szerint, csak legyen elől 2-3 ventilátor

PSU: Tier A 650W [link]


Pcx áraival nem vagyok tisztában. Majd kiszámolod. De azért nézz körül árukeresőn és hardveraprón is (vannak rendes hivatalos új terméket áruló - bolt nélküli (így költségektől mentes) eladók (de pl használt ram, proci, ssd megbízhatóak, vagy 2+év magyar garis termékekkel sincs gond))

2023. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem processzor upgrade kellene bele. Én legalábbis nem szeretem az intel procikat. Egy ryzen 5600x szerintem jobb lenne bele de nem vagyok szakértő.
2023. febr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!