Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows-ban létezik olyan...

Windows-ban létezik olyan parancssorbeli parancs, amivel a külső hdd-t le tudom állítani & le tudom parkolni az olvasófejet mielőtt lecsatlakoztatom az eszközt? Ezzel az olvasófej által okozott sérüléseket szeretném elkerülni.

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy esetleg a laptop belső hdd-jét is le tudom valahogy állítani? Láttam a speciális energiagazdálkodási lehetőségeknél, hogy meg lehet adni az időt erre, de ez a beállítás nem befolyásolja a laptop viselkedését, ezért keresek más megoldást.

2023. jan. 3. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Start menüben jobb oldalt ott van az eszköz eltávolítása. Ezt használd. Így biztosan nem lesz adatvesztés.

Aztán úgy húzd ki a külső merevlemez kábelét a gépből hogy nem mozgatod a lemezt. Ennyi. Nem kell parancssorozgatni.

2023. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tálcás megoldás miért nem jó?

A hardver biztonságos eltávolítására klikkelj, majd a kiadásra, és ennyi. Ehhez nem kell parancssor, ha grafikai megoldás is létezik.

2023. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Két módszer:

https://www.youtube.com/watch?v=wuq4t4V8hZ0

ezen fórumhozzászólás:

[link]

szerint parancssorból két módszer kínálkozik: a devcon/pnputil segítségével az eszköz teljes(!!!) eltávolítása vagy a

RunDll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll

segítségével "az eszköz biztonságos eltávolítása" ablakának megnyitása.


Ennél biztonságosabb módszer egy olyan külső merevlemez-ház használata, ami fizikai kapcsolóval illetve külső táppal rendelkezik, így nem függ "annyira" az USB-port csatlakozásának "milyenségétől" - például:

[link]

2023. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A "biztonságos eltávolítás" funkcióval nem áll le a vinchester, csupán a kommunikáció. Viszont a külső HDD tovább pörög, az olvasófej pedig így sem kerül biztonságos helyre, más szóval nem parkol le.

Ennek pedig legfőbb jele a hangos leállási hang a külső HDD áramtalanítása során.

Arra gondoltam, mivel a laptop a belső HDD-ját is leállítja készenléti állapotba lépéskor & leállításkor, & le is parkolja az olvasófejet, megoldható lehetne a külső HDD leállítása is. De lehet tévedtem.

2023. jan. 3. 17:14
 5/7 A kérdező kommentje:
A 3. válaszadónak köszönöm szépen.
2023. jan. 3. 17:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Drága kérdező a technika már túlhaladt a problémádon sok-sok évvel ezelőtt! Neked mint egyszerű felhasználónak nem kell a fej parkoltatásával szórakoznod.

Amikor feszültségmentesül a külső merevlemez, akkor a fejek automatikusan parkoló állásba kerülnek elkerülve ezzel a sérüléseket.

Leválasztod, hihúzod és mész a dolgodra.

2023. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. válaszadó, köszönöm szépen, így már megnyugodtam
2023. jan. 3. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!