Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja? Táp vagy...

Mi lehet a baja? Táp vagy tápkábel?

Figyelt kérdés
Szóval. Már egy ideje, kb 2 hónapja random kikapcsolt a gépem fél óra használat után, meleg volt a tápkábel és égett büdös. Most egy másik tápkábelt használok kb 1 hónapja, és eddig semmi baja sem volt csak annyi van vele, hogy ha elmozdítom a kábelt akkor kikapcsol a gép. Viszont 2 napja kikapcsolt, meleg, büdös volt ez a kábel is, de ezzel nem igazán van probléma. Akkor kábel a bajos vagy a táp?
2023. jan. 6. 00:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Huhh.... Nos tekintve, hogy megmozdításra kikapcsolt, így gyaníthatóan iszonyat rossz az érintkezés a a bedugott tápkábelnél. Örülj neki hogy nem gyullad még ki semmi. Ha valami kínai vacak szabványt távolról sem ismerő táp akkor hajítsd jó messzire, meg az a csati is szabványos, egy normál tápkábelnek nem szabadna benne lazán állnia.
2023. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kb 2 éve van a táp, és eddig semmi problémája nem volt. Tehát szerinted mi lehet a ludas?
2023. jan. 6. 00:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott írtam, kontakthiba, ha melegszik a kábel ennyire, ott szép nagy kontakthiba van, és ezt erősíti az is, hogy mozdításra ki is kapcsolt a gép.
2023. jan. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as. Tehát másnak nem lehet baja? táp, vidikari, stb?
2023. jan. 6. 00:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ezt így használva lehet, konkrétan az egész háznak, ha kigyullad és ég minden....
2023. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De mit csináljak annak érdekében, hogy ez ne történjen meg?
2023. jan. 6. 00:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld ki azt a tápot. Nem agysebészet innentől, hogy azzal van a probléma, tekintve hogy két kábellel is ugyanazt az egyértelműen táphoz köthető hibajelenséget produkálja.


Egy nem jó minőségű tápnak 2 év simán lehet az élettartama. De még kevesebb is. Az egész gépedet is viheti magával ha nagyobb baja lesz, arról nem beszélve hogy az egyetlen alkatrész egy gépben ami tényleg tűzveszélyes lehet. Csere! Most!

2023. jan. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Háát okés, de úgy hiszem, hogy mindkettő kábellel van probléma, mert ami most van az a tesóm régi kábelje, amit ''eldobott'' és gondolom nem véletlenül dobta el. Viszont. Múltkor szétszereltem a gépet, és amennyire tudtam bent is szagláztam, de nem érzetem a táp felől égett szagot.
2023. jan. 6. 01:08
 9/13 anonim ***** válasza:
A hálózati csatlakozót nézd meg a tápon, hátul, ott az érintkezők valószínű szép " színesek " lesznek, ha jól átmelegedtek párszor, illetve néha létrejött áthúzás is....
2023. jan. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a tápomon van ilyen ''''doboz '' szerűség, tehát szét kéne csavaroznom azt a cuccot ahhoz. De majd megnézem.
2023. jan. 6. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!