Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a videokártyák...

Mi a különbség a videokártyák memóriája között (GDDR?

Figyelt kérdés

DDR4, GDDR4, SDDR4, GDDR5, GDDR5X, GDDR6, GDDR6X, HBM1, HBM2

DDR4 előttieket azért nem említem. Mert régen az ilyen GT 630, GT 720, R7 240 kártyáknál. A GDDR3 modellek jóval lassabbak. Mint a DDR4, GDDR5 modelljei. Azok a maguk idejében inkább évében is max Full HD Low 60fps-re ha elegek voltak. Én a GT 720 GDDR5-ön meg tudtam még FC New Dawnt is futattni. 30 fps-el. A GT 1030-ból meg a DDR4 modell is éppen, hogy használható nagyon nagy kompromisszummal.


Mennyi a gyorsaság beli különbség közöttük. Én pl , DDR4 ,GDDR5, GDDR5X, GDDR6 között nem igazán észlelem màr a különbséget. A memória kezelésük milyen? Minél újabb technológia annál nehezebb betelíteni a vramot. Ezt értem, úgy, hogy a GDDR6 6GB memória közelebb lesz a GDDR5 8Gb-hez. Mint a GDDR5 6Gb-hez Vagy ha megtelik akkor kevésbé lesz lassulás? Ilyeneket befolyásol a dolog?


2023. jan. 7. 02:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kártyák gyorsaságáért a GPU felelős legnagyobb részben. Ahhoz választják a memóriát, ahogy egyre gyorsulnak a GPU-k egyre gyorsabb memória kell melléjük. A kártyát egészben kell nézni. Ritkán előfordul, hogy ugyanaz a GPU mellé többféle memóriás kártyát is terveznek. Akkor látni egy kis különbséget, mint pl. ebben a tesztben: https://www.youtube.com/watch?v=7Go1NCKmo0A&t=299s
2023. jan. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valaki nem rég itt válaszba azt írta nem az én kérdésemhez, hogy lpl az RTX 3070 Ti hiába 8gb kártya a GDDR6X memóriák miatt majdnem felér 10-12gb GDDR6-sal.

Mert én használtan vettem egy GDDDR6-os RTX 2060-at. És van benne 6gb vram. De nem tudom jó ötlet volt e mert volt ennyiért GTX 1080 8Gb is.

2023. jan. 7. 12:41
 3/3 anonim ***** válasza:

"RTX 3070 Ti hiába 8gb kártya a GDDR6X memóriák miatt majdnem felér 10-12gb GDDR6-sal."


Szezon és fazon, mennyiség és sebesség két külön dolog.


2060 meg inkább a 1070-1070Ti között van teljesítményben a 1080 önmagában egy gyorsabb kártya, igaz DLSS támogatás nincs.

2023. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!