Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Durva thermal throttling...

Durva thermal throttling passzív hűtéses laptopon. Ez normális, ill. van-e rá megoldás?

Figyelt kérdés
Most először használok passzív hűtéssel rendelkező, tehát ventilátor nélküli ultrabookot. A helyzet az, hogy kb. fél óra játék (a legdurvább cím amit látott a masina a GTA SA és a Half-Life 2 volt, amiket egyébként gond nélkül visz), valamint kb. egy-másfél óra YouTube-ozást követően meglehetősen felmelegszik a gépház és olyan durván visszaesik a teljesítmény, hogy a legalapvetőbb feladatok ellátására is használhatatlan mindaddig, amíg vissza nem hűl egy kicsit a cucc. Vadiúj, pár napja kicsomagolt laptopról van szó. Ez így szokványos, normális egy ilyen gépnél vagy gyanakodjak valami gyári hibára vagy ilyesmi? Már alapvetően azt nem értem, hogy tud egy 6W-os Celeron proci egyáltalán túlmelegedni, de ez megteszi. A forrósodás egy bizonyos szintjének pillanatáig villámgyors jószág, tehát a lassulást egyértelműen a hő okozza.

2023. jan. 7. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Megis mit varsz egy ultrabooktol? Light munkara lett kitalava, semmikepp se jatekra.
2023. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyrészt 15 éves játékokról beszélünk, ami manapság már egy kenyérpirítón is elfut, másrészt mint írtam, a youtube-tól is képes volt egyszer túlhevülni.
2023. jan. 7. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Én visszaküldeném és olyan vennék, amiben rendes hűtés van.
2023. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek így működnek, ha nem tetszik vidd vissza és vegyél egy teljesen másik típust mert ezen az asztali hűtés sem segít.
2023. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem tettek alá pasztát a gyárban...
2023. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6W az nem a maximum fogyasztása lesz. Felmegy az 20W-ra is szerintem.


De pontos típus kéne.

2023. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Celeron N4500 a proci pontos típusa. Ez az aktuális Jasper Lake generáció. Semmi extra, két mag, ugyanennyi szál, de amúgy meglepően gyors ha épp nincs kedve forrósodni. Mellesleg tegnap az összes létező driver frissítése óta úgy tűnik megszűnt a probléma, legalábbis most huzamosabb használatot követően se kúszott még 64° fölé (kopp-kopp).
2023. jan. 9. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!