Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok segíteni videokártya...

Kólalány kérdése:

Tudnátok segíteni videokártya és alaplap csatlakoztatásában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy 2 gigás videokártyát vásárolni, de elbizonytalanodtam a csatlakozókat elnézve.

Ez volna az alaplap csatlakozója:

[link]

Ami kártyát kinéztem az a GIGABYTE GeForce GT 710 2GB GDDR3 64bit lenne, de a csatlakozója ennek szerintem nem jó. Jól gondolom, vagy teljesen vakon vagyok?

GIGABYTE GEFORCE GT 1030 LOW PROFILE 2G kártyát is néztem, ez szerintem már jó lenne, de sajnos annyira nem értek a gépösszeszereléshez. Segítene valaki nekem?

Előre is köszönöm szépen a hasznos hozzászólásokat. :)



2023. jan. 11. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Vakon vagy. Ez teljesen jó.
2023. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Már csak egyféle videokártya csatlakozó van, a PCI-E x16. Az AGP vagy 15 éve kikopott, csak bolhapiacon találkozhatsz vele.


Mind a két kártyát be tudod szerelni.

2023. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

John_McClane: köszi, irtó sokat segítettél a konstruktív válaszoddal, értékelem a szakértelmed, ment is érte a zöld pipa.


P.O.C.: köszönöm a választ, megkérdezhetem, hogy miért van annyiféle slot a kártyákhoz x4, x8, x16, ha végül is mindegy, melyiket választom? Próbáltam utánanézni ennek a résznek, de sajnos nem találtam olyan írást, ami alapján megérteném.

2023. jan. 11. 20:28
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Ez a sávok számát jelenti, minél több van belőle annál nagyobb a sávszélessége. Persze a sávszélesség a PCI-E verziótól is függ nem csak a sávok számától, a videokártyák 16 sávosat használnak, vagyis a legszélesebbet. A Többi bővítőkártyáknak van, mint gyors hálózati kártya, hangkártya, raid vezérlő, DVR/NVR kártya, stb.. Léteznek kisebb sávos videokártyák is (pl x1 -re), de rendkívül ritkák.


x16 -os foglalatba használhatod a kisebb kártyákat is tehát az x1, x4, x8. Fordítva értelem szerűen nem fog beleférni. Vagy gyakorlatilag bármilyen kompinációba ha fizikailag belefér.

2023. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, teljesen érthető így!
2023. jan. 11. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!