Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA GPU működés, hőfok,...

VGA GPU működés, hőfok, teljesítmény, illesztőprogramok, stb. ?

Figyelt kérdés

1. Van egy ryzen 5 5600G cpum, benne vga-val. Biosba le van tiltva hogy csak a rendes vga kártya működjön. De windowsba, eszközkezelőbe a rendszer mind a kettőt látja. A cpust el akarom távolítani, törlöm az illesztőprogramjait, de rendszer indításkor újra megjelenik. Miért? Játékok indításakor (legújabb COD MW2) a cpu vga-val indítja a játékot, mintha ott se lenne a rendes vga. Ezért eszközkezelőbe nem törlöm hanem letiltom, akkor minden jó. De viszont a cpu vga Driver boosterbe kéri az új frissítést. Ha lefrissítem megint összeakad minden. Elállít minden kijelző, stb beállítást. Hogy lehet megcsinálni hogy hogy csak a rendes vga legyen a rendszerbe, a cpu-s meg sehol. Ez okozhatja a köv kérdést?


2. Régi vga-m Sapphire radeon rx580 nitro+ volt, 4 évig használtam minden hiba nélkül. Pár hete lejött egy frissítés a Cpu vga-hoz azóta nem látom HWmonitor (és semmilyen más programba) a hőfokot, ventillátor ford számát. Pár napja vettem az új kártyát Sapphire radeon rx6700 oc. A programok felismerik hogy van a kártya, és ennyi. Egyedül a Hwmonitor írja ki a gpu teljesítményét, és ennyi. De viszont a teljesítmény meg COD alatt 100%!!! Más játékok alatt 60-80%!!! Ez mormális? Mert nem tudom ellenőrizni a hőfokot, stb. És ezek full hd beállítások alatt ilyenek, normál-high beállítás. Hallom fogy működik a vga ventillátora, picit hangos. De kevesebbb hőt termel most mint a régi vga alatt. Nincs akkora hő kibocsátás mint a régi vga-nál volt.

A fő kérdések: Lehetséges hogy a cpu vga és a rendes vga között van valami összeférhetetlenség? Illesztő progik pl? Tud valaki valamilyen megoldást a hőfok figyelésre? Jó az ha egy vga kb 80% teljesítménnyel dolgozik? Én szerintem nem.

Valaki tud bármilyen tanácsot adni? Neten már elveszek az infókban. Tudom kicsit bonyolult a kérdésem, még lehetne miket írni. De érzem hogy valami nagyon nincs rendbe a gépemmel. Amúgy két hónapja telepítettem új windowsot, 10 64 bit. Két héttel ezelőttig (driver frissítés) minden jó volt. Az új vga se segített a problémán, okozott még többet.



2023. jan. 11. 16:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Az új vga teljesítménye az a gpu használate %-ban akar lenni. Tehát 100%-on megy COD alatt!!!??? Full HD-ban.
2023. jan. 11. 16:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 5600G szerintem meg tudja küldeni 100%-ra a 6700XT, főleg felhúzott grafikával. Ebben nincs semmi különleges.


Ott ahol nem megy 100%-on ott feljebb kell húzni a grafikát.


Ne használj driver boostert meg hadonló hülyeségeket.


A két "gpu" nem tud összeakadni.


A biosban valamit nem jól kapcsoltál ki.

2023. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok. Akkor a 100% jó. Akkor átnézem a biost. Köszönöm a választ.
2023. jan. 11. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!