Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 115 wattos laptop vga-hoz...

115 wattos laptop vga-hoz mennyire drága a megfelelő hűtés?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=c1NrdAKAHdc&ab_channel=Gizmo..

Már vannak laptopok az új 4050-60-as videókártyával, azonban a TDP csak 45 watt. 115 wattot tudna mindkét vga. Lehet arra számítani, hogy viszonylag olcsón lesznek max. teljesítményt nyújtó laptopok, vagy túl drága lenne hozzá az alváz?


2023. jan. 12. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem a drágaság a gond, hanem hogy nehéz eladni a batár nagy gépeket. Nem csinál már senki se igazán... a gamer laptopok is egyre kisebbek.. és persze lehet spórolni ag akksin, meg könnyebbek a kijelzők, meg forrasztott a ram, meg kisebb az alaplap, meg már jóideje nincs optikai meghajtó se... se semmi bővítési lehetőség lassan. Hűtésből meg ocsmányul kompromisszumosak. De ez van. A cuki vékony gépet lehet eladni, a vastagot meg nem igazán.


Szóval inkább erősebb gpu-k alatt lesz nagyobb hűtés.

De ha a korábbiakat nézzük, akkor simán volt, hogy az nVidia elmondta, hogy ez egy max 90W-os GPU,aztán mégis jött ki belőle 105-110W-os változat is.

Tehát ha lesz olyan gyártó,akkor még akár át is léphetik a max fogyasztást.

2023. jan. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1.: Hát nem tudom. Ha elém raknának egy 115 wattos de vastag és nehéz (jól hűtött), és egy 45 wattos keskeny és könnyű laptopot, én az előbbit választanám. Még akár rá is fizetnék. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ezzel ne lenne így mindenki. Szerintem inkább az a helyzet, hogy az emberek könnyű és vékony laptopot akarnak, aminek ugyanolyan szintű hűtése van, mint a vastagnak.
2023. jan. 13. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!