Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A CPU hőmérséklete meddig...

A CPU hőmérséklete meddig normális?

Figyelt kérdés
Ha túlmelegszik lekapcsol a gép magától vagy le is éghet talán?

2023. jan. 20. 03:04
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Procitól és hűtéstől függ. 75-80 amit átlagosan határértéknek szoktak mondani, a gyári limit ezek fölött van, Az elmúlt pár generáció intel csúcsprocijai például még kifejezetten komoly hűtéssel is simán 90 fok fölé mentek akár, de ez még indig a gyári tiltás alatt van.


Amúgy meg ha elér egy bizonyos értéket először nekiáll visszavenni az órajelet, hogy így csökkentse a hőmérsékletet, ha ez sem elég akkor kikapcsol.

2023. jan. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Morzsi007 ***** válasza:
40%
Ha felforrósodik, mert hűtésgondja van, nem kikapcsol, hanem lefagy. Szétégni nem fog.
2023. jan. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem kikapcsol, lefagy.... legalább akkor a gyári védelemnek less utána.
2023. jan. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

A CPU hőmérséklete meddig normális?


Minden cpu-nál más, az adatlapján találod meg

2023. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Kb 25 éve van már elég jó védelem a CPU-GPU chipekben, nem tudnak leégni. Túlmelegedés esetén megpróbálják visszavenni az órajelet-teljesítményt (thermal throttling). Ha ez nem elég, akkor kifagy, esetleg újraindul.
2023. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, hát lefagyás nálam még sosem fordult elő. A lefagyás mögött szerintwm leggyakrabban valamilyen hardveres gond szokott állni. Mondjuk túl kicsi a táp, hibás RAM, stb.


Nekem volt i7 4790 procim ami AIDA64 terhelés teszt alatt 92 fok föé ment, mégsem fagyott le vagy kapcsolt le a gép.

2023. jan. 20. 15:14
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

I5 7500am normál terhelés alatt 45 fokos gyári hűtővel....

Egyszer ment 65 fokig, amikor nyáron volt 30 fok a szobában, ment mar vagy 10 órája a gém...

Én ezeket a hűtési problémákat sosem értettem aztán csak lehet hogy mindig jó procit választottam.

2023. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Küldj rá valami kis lebegőpontos számítást, ki fog az lőni bőven 65 fölé az télen is gyári hűtéssel. Játékok kifejezetten kényelmes terhelést adnak csak, és nem azt kell nézni, hogy overlay hány " százalékot " mutat.
2023. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben az alalapi visszajelző hangszóró nincs kikötve, akkor sípoló hangot ad ki, amikor már káros határértéket meghaladja.
2023. jan. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Morzsi007 ***** válasza:
Attól függ, hogy van beállítva, mikor riasszon.
2023. jan. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!