Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer laptop cpu normális...

Gamer laptop cpu normális hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Vettem a Telekomtól egy gamer laptopot, És olyan problémát tapasztalok hogy néhány játéknál 93°C ra is felmegy a processzor hőmérséklete. Ez normális? Nekem soknak tűnik. Laptop hűtő semmit nem ér, próbáltam. CPU újra pasztázás segíthet?
2022. szept. 30. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ezen csak ugy lehet segiteni hogy veszel egy asztali gepet...
2022. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen laptop milyen procival? Amúgy míg garis nem angyon kéne emgbontani pasztázáshoz.
2022. szept. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az tök normális. Felmennek ezek 100 fok fölé is. Egy géme laptp már csak ilyen, szokd meg. Sőt csak ilyenebb lesz ahogy öregszik, koszolódik ennél csak melegebb lesz majd.
2022. okt. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Asus tuf A15

Rtx 3050ti

Ryzen 7 6800h

16gb ddr5 ram


Nem zavar ha ez normális. Gta 5, cs:go ba nem melegszik annyira. Inkább a wot az ami megizzasztja. Nem lehet abba lekorlátozni az fps-t? Szerintem fölösleges a 4-500fps.

2022. okt. 1. 10:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Vsync-et kapcsold be.
2022. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így normális, igen. A játékokban a proci akkor lesz kihasználva, ha a gpu nem korlátozza. Nem egy brutál erőbajnok ez a gpu, tehát még így is messze van a maximumtól a cpu kihasználtság, de úgy látszik a wot nagyon kis igényű, ha a gpu 500fps-t is kiprésel belőle. Ettől függetlenül a laptopok ilyenek, be van áldozva a hűtés mérete a hordozhatóság miatt... egy kis terhelés is felviszi a hőmérsékletet 80-100 körülire.


–––

Érdemes lehet ilyen esetben fps korlátozni. Ha van a játékbeállításokban, akkor ott, az a legegyszerűbb.

A vsyncet nem ajánlom, mert az meg 60 fps-re korlátoz, ami meg túl kevés.


Ekkor az afterburnert javaslom telepíteni. Azzal együtt települ a rivatuner. A rivatunerben programokra is szabhatsz egyedileg max fps-t.

Gondolom 144hz a kijelző, akkor elsőre megpróbálkoznék a 288fps-sel.

2022. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!