Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ami a laptopba van Nvidia...

Krisz92 kérdése:

Ami a laptopba van Nvidia Quadro videókártya kevésbé szokott elromlani mint a sima dedikált kártya ?

Figyelt kérdés

2023. jan. 21. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
Egy laptopban nem romolhat el a chip, ha karban van rendszeresen tartva, és itt a rendszeres alatt az 1-2évente számítógépes üzletben való újrapasztázást értem. A ventilátor/ok sokkal inkább az elromlandó kategóriába sorolhatók. Az Nvidia quardo széria elsősorban nem játszásra van tervezve, hanem játék tervezésre.
2023. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem-e?? 😂😂 A GPU chip az egyik leginkább elromlásra hajlamos alkatrész egy mai laptopban. Versenyben a táp áramkör és akksi gondokkal az első helyért.


Quadro GPU-k ugyanazt a chipet használják, mint a gamer RTX-ek, csak a quadrókban aktívan hagynak pár pluszfunkciót, ami egyes munkaállomás felhasználásokban jól jön, de gamerekben tiltva van.. tehát kicsit célorientálttá teszik a piacot... tehát a legtöbb minkaállomáshoz nem is kell quadro, egyáltalán.

Pl [link]

2023. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 Gyerekek, miért gondoljátok azt karbantartás alatt hogy újra kell pasztázni a kártyát nem tudom. Sokszor olvasom a hardverapro-n hogy kártya eladó újrapasztázva stb. Nekem soha nem kellene egy ilyen! Egy kártyát nem szabad megbontani ok nélkül! Arra olyan hővezetőt tesznek amit kábé soha nem szükséges újra kenni, ha megkeményedik akkor sem. Nem ettől melegszik, nem ettől megy tönkre hanem a hőingadozások okozta forrasztási repedésektől, a forrasztó anyag elfogyásától azaz a kipárolgásától.
2023. márc. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!